Menu
Úvod  › 

10 důvodů, proč se muži rozcházejí se ženami

Vařila jste mu, prala, dopřávala mu pravidelný sex a on vás přesto opustil. Máte pocit, že se chlapům nikdy nemůžete zavděčit a že hledají pouze blonďaté dvacítky s vyvinutým hrudníkem? Tak to není; důvody, proč se muži rozcházejí se ženami jsou mnohem prozaičtější. Tady je deset nejčastějších.

1. Začala jste ho nudit

Nezáleží na tom, v jaké oblasti k tomu došlo: zda v osobní nebo sexuální. Muži obvykle vyžadují, abyste je buď plně uspokojovala v posteli, nebo si s vámi mohli kdykoli popovídat o čemkoli. Samozřejmě pokud se jedná o aférku na jednu noc, je nám celkem jedno, jaká je vaše úroveň IQ. Z hlediska dlouhodobého vztahu však muži jednoznačně preferují inteligentní ženy. Rozhodně nehodláme svůj život strávit s ženou, jejíž rozhled nepřekročil obzor venezuelských telenovel a ženských magazínů.

2. Pořád se hádáte

Udělala byste pro něj první poslední, milujete ho, ale pravidelně se hádáte a nemůžete se ovládnout. Nejste schopni najít kompromis a ni jeden z vás neumí couvnout. Muži chtějí být uznávanými vůdci a nesnáší, když je neustále nutíte řešit malichernosti a vyvoláváte zbytečné konflikty. Pokud budete dělat neustále dusno, očekávejte brzo prásknutí dveřmi.

3. Jste příliš ukecaná

Není nic horšího než partnerka, za kterou se na veřejnosti musíme stydět, protože neustále žvaní nesmysly a věci, které nikoho nezajímají. Nejhorší variantou je potom situace, kdy vykládáte naše soukromé záležitosti svým kamarádkám nebo nedejbůh našim kamarádům.

4. Máte za sebou divokou minulost

Pokud máte za sebou divokou minulost a střídala jste partnery jako ponožky, může to být zdrojem problémů ve vašem současném vztahu. I když objevíte tolerantního partnera, vaše minulost mu může vrtat pořad hlavou a těžko v sobě bude hledat sílu uvěřit, že právě s ním to myslíte vážně.

5. Používáte nás jako ventil

Neustále rozebíráte své problémy, mluvíte o sobě a analyzujete, co se vám přihodilo. Samozřejmě nás zajímá, na co myslíte a co řešíte, ale pokud si z nás děláte odpadkový koš na své emoce a problémy, nejsme z toho dvakrát nadšení. I ta největší trpělivost se za čas vyčerpá a nás přestane bavit dělat vám psychoterapeuta nebo výpustní ventil. Jestliže jste v tomto ohledu sobecká, nemůžete se divit, že vám dřív nebo později dáme vale.

6. Přestala jste o sebe dbát

Samozřejmě, že s vámi nejsme kvůli vzhledu, ale uznejte sama: poznali jsme vás jako například jako vnadnou blondýnku s štíhlým pasem a ňadry dmoucími. Po několika letech s hrůzou zjišťujeme, že jste se změnila v obtloustlou, nepříliš vonící matronu s natáčkami a v bavlněných bombarďákách s povolenou gumou. Ještě se nám divíte, že se necítíme na pokračování?

7. Milujete jen naši peněženku

Muži mají obvykle radost, pokud vás mohou potěšit. S radostí vás pozvou do restaurace, koupí vám květinu a dají vám dárek, i když zrovna nic neslavíte. Pokud ale získají pocit, že je využíváte a místo do nich jste se zamilovala do jejich výplatní pásky, je konec. Až budete příště dělat smutné oči, aby vám koupil ještě jeden náhrdelník, vzpomeňte si na to.

8. Tlačíte nás do svatby

Neustále ho nutíte, aby nakukoval do cizích kočárků a projevoval nadšení nad cizími vřeštícími miminy? Páčíte z něj názor na to, jestli jako svatební květiny preferuje raději růže čajové nebo lososové? Koledujete si o to, že nejprve začne důsledně kontrolovat, jestli berete antikoncepci, a poté práskne do bot.

9. Podvedla jste nás

Muž vám odpustí téměř všechno kromě nevěry. Nevěra naruší všechno, co mezi vámi bylo. Někdy se vám může podařit vybudovat nový vztah na troskách vašeho dosavadního, ale počítejte raději s tím, že se to nemusí podařit.

10. Vyděláváte víc než my

Může vám to připadat hloupé, povrchní a jako z minulého století. Můžete mluvit o emancipaci a o tom, jak jde o naprosto nepodstatnou věc. Skutečností však je, že většině mužů jednoduše vadí, pokud vyděláváte víc než oni. Ohrožujete tak jejich zažitou roli živitele rodiny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství