Menu
Úvod  › 

Nejčastější důvody rozchodu!

Ženy do tvého světa přicházejí a zase odcházejí. Je to přirozené se občas splést. Možná chvíli potrvá, než najdeš tu pravou! Pokud máš pocit, že zrovna nyní máš po boku ženu, s kterou chceš zestárnout, rozhodně by ses jí měl držet.

Sepsala jsem pár "důvodů", které často ve vztazích vedou k rozchodu. Jsou to tzv. zabijáci vztahů, na které by sis měl dát pozor a vyvarovat se jim!

Stereotyp: Každý den to samé. Přijdeš z práce, ona tam na tebe čeká. Najíš se. Pustíte si telku a jdete spát. Nic nového, nic překvapivého. Koho by tento vztah bavil? Jste ještě mladí, měli byste si užívat. Na lenost a únavu máš ještě času dost. Ať už v sexu nebo v jiných částích vztahu rozhodně nedovol stereotypu, aby vás ovládl. Zkoušejte nové věci, objevujte, navštěvujte zajímavá místa a neustále ji překvapuj. Jistě ji to potěší.

Rozcházíte se v důležitých názorech: Nejprve je to puberťácké randění, u kterého by nikdo nečekal, že vydrží tak dlouho, a pak je z toho vážný vztah. Nyní už neřešíte, na co půjdete do kina, ale kde budete bydlet, jaký máte rozpočet a tak dále... Neshodnout se na tom, jakou barvou bude vymalovaný obývací pokoj, je relativně normální. Každý máme jiný vkus. Ale jestliže se nemůžete dohodnout, kde založíte rodinu. Ona by radši zůstala v Brně, protože tam má rodinu, ale ty kvůli pracovní nabídce musíš do Prahy - pak je to problém.

Cítí se sama: Možná si ani neuvědomuješ, ale začínáš ji brát jako samozřejmost (nebo ona tebe). Víte, že tu jste pro sebe, že by nikdo neodešel. Jenže si ji taky přestáváš tolik vážit a hýčkat ji. Ženy potřebují být neustále opěvované. Přines ji kytici růží jen tak pro radost. Podpoř ji, když má náročnou zkoušku na vysoké škole. Zastaň se ji při každé situaci. Obejmi ji a řekni, že jste v tom spolu. To všechno pro to, aby se necítila ve vztahu sama.

Jste více kamarádi, než pár: Ze začátku vztahu je fajn, pokud jste zároveň pár i nejlepší kamarádi. Dokážete spolu blbnout, zpívat si, znáte se i v těch nejtrapnějších situací, drbete spolu. Jenže časem si uvědomí (jeden z vás), že by radši byl více ve vztahu než jen jako kamarád. Absolutně se nehodí, pokud jde před vámi holka a ty začneš vykřikovat, jak pěkný má zadek. Je vrcholem důvěry, jestliže si před ní prdneš, ale stále jste pár a ona tvé něžné stvoření. Ocenila by úctu, aby sis ji přebíhal. Aby ses o svůj zevnějšek staral kvůli ní.

Změnil ses: Na konci vztahu často zazní věta "Už nejsi takový, jakého jsem tě poznala. Změnil ses." Co na to říct? Lidé se mění, jejich názory se vyvíjejí, poznávají nové lidi a nabírají zkušenosti. Může se stát, že se jednou vaše cesty rozejdou právě kvůli tomuto vývoji.

Dusíš ji: Zdravá žárlivost je přirozená a žádoucí, ale přehnaná? Ta umí být pořádným zabijákem vztahu. Pusť ji občas s kamarádkami ven, důvěřuj jí. Nechoď za ní jako pejsek na vodítku, dej ji volnost a chápej, pokud s tebou nebude chtít být 24h denně. V opravdovém vztahu se musíte naučit žít společně, ale ne být na sobě až přehnaně závislí. Tak tohle jsou ty důvody, kterými může končit vztah. Je dobré se jim vyvarovat a poučit se. Ale rozhodně bys neměl malovat čerta na zeď a počítat s nejhorší variantou. Pokud máte pevný vztah, vydrží vaše láska všechno.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Partnerství