Menu
Úvod  › 

Prohřešky proti zdraví, které děláte každý den

Zdají se vám neškodné, děláte je každý den a vůbec netušíte, jak si jimi poškozujete zdraví. Seznamte se se zdravotními chybami, o kterých nevíte.

7:00 - Čistíte si zuby okamžitě po snídani.

Dáváte si k snídani pomerančový džus, nebo čerstvé ovoce a okamžitě po ní si vyčistíte zuby? Potom zbytečně oslabujete svou sklovinu, což vede nejen ke změně barevnosti zubů, ale i ke vzniku trhlin a větší kazivosti. Podle odborníků byste měli ideálně počkat minimálně čtyřicet minut, než vápník obsažený ve slinách remineralizuje sklovinu, a teprve potom si začít čisti zuby.

8:30 - Jedete do práce autem s otevřeným oknem.

Pokud jezdíte do práce v dopravní špičce s otevřeným oknem, vystavujete své tělo desetinásobné dávce výfukových zplodin. Ty potom mohou vést k bolestem hlavy, rakovině a kardiovaskulárním onemocněním. I když máte pocit, že otevřené okénko je zdravější záležitost než puštěná klimatizace, je tomu bohužel přesně naopak.

13:00 - Ohříváte si svůj oběd v plastové krabičce v mikrovlnce.

Při tomto postupu se uvolňují do jídla ftaláty, které mohou poškozovat spermie a vést k řadě dalších zdravotních komplikací. Místo toho, abyste si nosili do práce jídlo v plastových krabičkách, raději si pořiďte skleněný obal, nebo alespoň jídlo před ohřátím přendejte na klasický talíř.

20:00 - Stavíte se na jedno a pak jedete domů.

Skočíte si ještě s kolegy na jedno pivo a pak sednete do auta s tím, že s jedním pivem bez problémů můžete řídit? Jenže studie provedená na univerzitě v San Diegu ukázala, že i když se jedná o zákonem tolerovanou hladinu alkoholu, pravděpodobnost, že způsobíte dopravní nehodu je o šestačtyřicet procent větší, než kdybyste nepili vůbec.

22:30 - Před spaním zkontrolujete maily.

Pokud se nedokážete odtrhnout od své práce a řešíte své pracovní záležitosti ještě po deváté hodině večer, kvalita vašeho spánku se tak výrazně zhorší. Tvrdí to alespoň výzkum provedený na University of Florida. Večer byste měli už pouze relaxovat a umožnit své psychice, aby se "vypnula" z pracovního režimu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články