Menu
Úvod  › 

10 vteřin, které vám vylepší zdraví

Nemůžete svému zdraví věnovat hodiny? Stačí jen několik sekund a váš zdravotní stav se výrazně vylepší. Následující tipy vám v tom pomohou.

Jste velmi zaneprázdnění - musíte spalovat tuk, budovat svaly, pít pivo, užívat si sex a ovšem také pracovat. Na péči o vaše zdraví vám už samozřejmě téměř žádný čas nezbývá, takže potřebujete rychlé instantní tipy, které váš zdravotní stav vylepší za pár vteřin. Tady jsou:

Ranní čaj

Dejte si každé ráno šálek čaje. Podle studie zveřejněné v International Journal of Cancer snižuje každodenní konzumace čaje riziko rozvoje rakoviny ledvin o patnáct procent.

Spánkový režim

Příliš mnoho, nebo naopak příliš málo, spánku vás může zabít. Britská studie zjistila, že víc než devět hodin spánku denně, nebo méně než šest hodin, zdvojnásobuje riziko časného úmrtí. Ideální je sedm až osm hodin spánku denně.

Prevence očních infekcí

Pokud si neumyjete ruce antibakteriálním mýdlem předtím, než začnete manipulovat se svými kontaktními čočkami, ohrožujete své oči velkým množstvím infekcí. Ukázal to výzkum provedený na University of Illinois.

Pijte víno

Polyfenoly obsažené v červeném vínu minimalizují absorpci tuku. Podle izraelské studie vám tak jedna až dvě skleničky červeného vína denně pomohou udržet štíhlou postavu.

Zkontrolujte krk

Studie zveřejněná v American Journal of Medicine zjistila, že jen mírně zvýšená funkce štítné žlázy zvyšuje riziko kardiovaskulárního onemocnění o pětašedesát procent. Kontrola štítné žlázy trvá jen několik sekund a může vám zachránit život.

Kvalitní židle

Pokud sedíte v práci na židli, na které je vaše tělo v úhlu devadesáti stupňů, vaše páteř je neúměrně zatěžována. Pořiďte si zdravotní židli s anatomicky tvarovaným opěradlem.

Geniální brokolice

Kousněte se a dejte si alespoň občas dušenou brokolici. Italští vědci zjistili, že dušená brokolice zvyšuje koncentraci glukosinolatů (pomáhají bojovat proti rakovině) o třicet procent. Ale pozor u vařené je jejich obsah už mnohem menší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Máte břicho? Budete dementní!
Nejšpinavější věci ve vašem bytě
Parfémy ničí kvalitu spermatu
Co musíte vědět o alkoholu