Menu
Úvod  › 

30 tipů, jak být zdravá ve třiceti

Už nejste v pubertě, hubnete mnohem pomaleji, svaly vám povolují a kondice už není co bývala. Inspirujte se třicítkou tipů, jak zůstat ve formě i ve třiceti.

1. V tomto věku nejvíc oceníte takzvaný střídavý trénink. Kombinujte během jednoho tréninku klus, běh, sprint i svižnou chůzi, dosáhnete tak maximálních výsledků.

2. Ve třiceti začínají svaly atrofovat, takže je čas začít posilovat. Posilování s malými činkami, nebo kruhový trénink vylepší vaši kondici.

3. Zkuste přemluvit několik kamarádek, aby chodily cvičit s vámi. Budete se motivovat navzájem a dosáhnete lepších výsledků.

4. Nezapomínejte na svou duševní kondici. Čtěte, rozšiřujte si svůj všeobecný přehled a zajímejte se o dění kolem. Jenom tak se udržíte mladá i duchem.

5. Vyzkoušejte bikram jógu, které se někdy přezdívá "horká." Kromě efektivního spalování kalorií jde i o vynikající detox, který rozhodně oceníte.

6. Tanec je vynikajícím bojovníkem proti stresu. Najděte si svůj styl, který vám bude vyhovovat, a vyrazte minimálně jednou týdně nechat se unést rytmem.

7. Vyzkoušejte power jógu, která zvýší vaši flexibilitu, ale zároveň vám zpevní i střed těla, takže budete vypadat vyšší a štíhlejší.

8. Nikdy není pozdě naučit se účinně bránit. Přestaňte se konečně klepat strachy, kdykoli se vracíte po setmění domů a přihlaste se na kurz sebeobrany.

9. Jezte vyváženou stravu s vitamíny a minerály a vaším nejdůležitějším předsevzetím ke třicátým narozeninám by mělo být to, že budete denně poctivě konzumovat pět až šest malých jídel.

10. Každá žena v tomto věku by měla věnovat mimořádnou péči svému pitnému režimu. Působí detoxikačně a zlepšuje fungování jednotlivých orgánů.

11. Pokud vás nenadchlo zatím ani jedno z jmenovaných cvičení, vyzkoušejte pilates. Zlepšíte si jím postoj, držení těla, vytvarujete si postavu a ještě zhubnete.

12. Přemluvte kamarádku a kupte si čas od času cvičební víkend s určitým tématem. Vyzkoušíte nové sporty, odreagujete se a poznáte nové lidi.

13. Zkuste si alespoň týden vést přesné záznamy toho, co jste snědla. Identifikujete tak chyby, které při stravování děláte a budete je moci zlepšit.

14. Nevymlouvejte se na služební cesty a přibalte si s sebou do kufru například gumičky na cvičení. Nezaberou prakticky žádné místo a můžete s nimi posilovat i na podlaze v hotelu.

15. Objevte venkovní sporty typu plavání, badminton nebo tenis a dopřejte si je alespoň jedenkrát týden. Skvěle tak probudíte svůj metabolismus.

16. Nesrovnávejte se s ženami o deset let mladšími, ani nepočítejte s tím, že vaše tělo bude fungovat stejně jako ve dvaceti. Spalování je mnohem pomalejší a tvarování postavy tudíž trvá déle.

17. Nezapomínejte ani na své koníčky a klidně si najděte i nějaký nový. Toužila jste vždycky malovat, nebo jezdit na koni? Není proč to dál odkládat.

18. Ve třiceti je nejvyšší čas probudit v sobě smyslnost. Vyzkoušejte tolik populární pole dance (tanec u tyče) nebo břišní tanec. Objevíte své tělo a zlepší se i váš sexuální život.

19. Zkuste si alespoň jednou uběhnout maratón. Nemusíte být žádná špičková běžkyně, ale už pro ten pocit, že to dokážete, byste to měla rozhodně zkusit.

20. Nikdy jste nebyla na vodě, neskočila jste bungee, ani s padákem, neumíte se potápět? Je načase to změnit.

21. Minimálně jednou měsíčně si zajděte na kvalitní masáž. Je to dobré pro vaše tělo i vaší psychiku.

22. Potřebujete rapidně zlepšit svou kondici? Vyzkoušejte boot camp a buďte ujištěna, že už za pár dnů si vaše okolí všimne změny.

23. Zkuste do svého života zařadit malé změny: přestaňte používat výtah a jděte raději po schodech. Na kratší vzdálenosti nepoužívejte MHD ani auto. I malé změny budou mít na vaší kondici blahodárný vliv.

24. Zaplaťte si na pár hodin osobního trenéra. Alespoň konečně zjistíte, jak se mají cviky správně provádět.

25. Pokud si nemůžete jít zacvičit, jděte alespoň na půlhodinovou procházku. Čerstvý vzduch vám vyčistí hlavu a bude vám to lépe myslet.

26. Minimálně jednou do roka si dopřejte lázeňský program alespoň na víkend. Tělo si odpočine a dostane se zase do formy.

27. Nezapomínejte na svůj vzhled a dopřejte své pokožce i vlasům pravidelné odborné ošetření.

28. Zkuste vstřebat alespoň základy meditace, která vám pomůže uvolnit se a zbavit se stresu.

29. Nezapomínejte na pravidelné lékařské preventivní prohlídky, včetně těch gynekologických.

30. Naučte se mít ráda a vážit si svého těla. Tato investice se vám bohatě vrátí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
15minutový trénink: 3 pohyby, 300 svalů
10 tipů od trenérů celebrit
Fitness tipy pro nestíhající matky
6 největších mýtů o cvičení