Menu
Úvod  › 

Plavání jako ideální sport pro tebe!

Rád bys začal s nějakým sportem, potřebuješ zhubnout nějaké to kilo a vypracovat postavu? Mám pro tebe důvody, proč bys měl začít s plaváním!

Plavání je pro každého!

Ať už jsi hubený nebo máš nadváhu, voda tě unese. Pokud máš problémy s klouby (zejména koleny), bude to báječný druh rehabilitace. Navíc ti nehrozí žádný úraz - ruku nebo nohu si ve vodě nezlomíš! Ale přesto na sebe dávej pozor a nedělej blbosti!

Není to drahá záležitost!

Nepotřebuješ k tomu tolik výbavy jako třeba k hraní hokeje. Potřebuješ jen plavky a ručník. Navíc plavat už ses naučil jako malý, tak to můžeš provozovat sám. Nepotřebuješ trenéra. Jsi sám sobě pánem! Pořiď si permanentku a plav aspoň 1,5hodiny 3krát týdně (zvol raději volnější tempo a plav déle, než když budeš plavat jak o závod a nebudeš to zvládat). Hlídej si správné dýchaní a techniku - to je důležité!

Můžeš plavat kdykoliv!

V létě se opálíš na venkovním bazéně a v zimě si zaplaveš na krytém. Nemusíš se ohlížet na to, kdy jsou tréninky, kdy kdo může... Na bazén si odskočíš kdykoliv.

Seznámíš se!

Na koupališti je fajn, že potkáš spoustu polonahých a krásných žen. Pokud jsi zrovna ve stádiu lovu, tak je dost pravděpodobné, že se s nějakou dáš do řeči. Je to motivace navíc, proč plavat a být v tom dobrý!

Zapojuješ všechny svaly v těle!

Plavání je jediný sport, při kterém zapojíš opravdu každičkou část těla. Není to nijak náročné posilování, ale takové těžší kardio. Navíc je to sport, při kterém uvidíš pokrok. Nejprve ti bude dělat problém 10 bazénů, poté dáš 30 a ani se nezapotíš (to je další plus - ve vodě nejsou vidět koláče potu).

Při plavání se odreaguješ!

Měl si těžký den v práci nebo ve škole, pohádal ses ještě k tomu se svou přítelkyní? Sbal se a jdi plavat. Při této aktivitě se uvolníš, zrelaxuješ, budeš mít jediný cíl a v hlavě si urovnáš myšlenky. Je to skvělá příležitost pohlazení tvé psychiky.

Můžeš si přizvat kámoše, který s tebou bude plavat a navzájem se namotivujete.

Jednou se nebude chtít tobě, tak vytáhne on tebe (pak zase naopak). Pokud nechceš mít plavání jako primární spor, jděte nejprve do posilovny a poté se schladit v bazénu - i to je možnost. Každopádně jak vidíš, tak plavání je skutečně ideální sport!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články