Menu
Úvod  › 

Jak cvičit a mít výsledky?

To by si přál úplně každý ? cvičit a mít výsledky. Většina lidí se spíš setkává s pravým opakem. Proč tomu tak je? Pokud chceme dosáhnout při cvičení nějakých výsledků je potřeba na samém začátku stanovit cíl. S cvičením je to jako se vším ostatním do čeho se člověk pustí. Ať už renovujete byt, podnikáte nebo se pouštíte do různých projektů. Důležité je vědět, čeho chci dosáhnout.

Stanovení cílů

Dnes je možné pustit se do jakéhokoliv sportu. Ať už je to běh, fitness, jóga, plavání. Klíčovým aspektem vedoucí k úspěšnému dokončení cíle je stanovení si dílčích úkolů. Úkolem číslo jedna je volba sportovní aktivity. Úkolem číslo dvě je zvolit si, čeho chci dosáhnout. Zda mi jde o sportovní výsledky, chci zhubnout, nabrat svalovou hmotu, zpevnit tělo apod. Jakmile mám v těchto otázkách jasno, mohu přikročit k dalšímu kroku.

Zdroj:Cvičení

Zdravý životní styl

Cvičení by samo o sobě nemělo příliš velký smysl, pokud se budeme nacpávat nezdravými jídly, pít sladké limonády, alkohol, kouřit, ponocovat. Ruku v ruce jde se sportováním i zdravý životní styl a stravování. Celý proces se odehrává v hlavě. Jde o komplexní změnu. Výsledky nelze očekávat, pokud nejsme schopni se tomuto faktu přizpůsobit.

Trpělivost

Říká se, že trpělivost přináší růže a ve sportu to platí dvojnásob. Pokud čekáte, že za měsíc či dva budete za hvězdy, pak jste na velkém omylu. Výsledky u cvičení se dají přirovnat k běhu na dlouhou trať. Samozřejmě malé výsledky tam budou, ale většinou je to proces na několik měsíců i let, podle stanovených cílů. Nicméně není kam spěchat, pokud jsme zvolili sport a nový životní styl za prioritu, budou postupně přicházet drobné změny, až jednoho dne v zrcadle uvidíte i změnu tak velkou, že vám i ostatním spadne čelist. Ale nebude to hned. Musíte vydržet a mít trpělivost.

Nepřestávat

Mimo trpělivosti se musíte obrnit ohromnou vnitřní sílou a sebedisciplínou. Počítejte s tím, že přijdou dny, kdy se vám sakra nebude chtít. Pokud překonáte sami sebe a svou lenost, můžete se nakonec těšit z výsledků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články