Menu
Úvod  › 

Chyby, které při hubnutí děláte nejčastěji

Snažíte se už po několikáté zhubnout, ale vždy to dopadne stejně? Skončíte, protože se výsledky nedostavují? Pak s největší pravděpodobností děláte někde chybu. Nemusíte být smutní, protože nejste sami. Na druhou stranu, pokud svůj sen chcete opravdu dotáhnout do zdárného konce a zhubnout, pak je lepším řešením vyvarovat se opakujících se chyb. Kterých chyb se lidé při snaze zhubnout dopouští nejčastěji?

Nedosažitelný cíl

Pokud potřebujete zhubnout více kilogramů (10 a více), je lépe si rozkouskovat hubnutí na několik dosažitelných cílů. Pokud si myslíte, že hubnutí je lehká věc, protože sousedce se to povedlo, pak se mýlíte. Každé tělo reaguje jinak a v důsledku genetických dispozicí, zpomaleného metabolismu díky předešlým dietám, zdravotnímu stavu a jiným aspektům může některé tělo "trucovat". Hodně lidí to vzdá, protože zhubne pár kil, pak se váha zasekne a delší dobu se nic neděje.

Zdroj:Hubnutí

Není hubnutí, jako hubnutí

Povedlo se vám zhubnout pár kil, ale dál už to nejde? Položte si otázku, jak jste těch pár kilogramů zhubli? Cvičili jste? Pak cvičte dál a přidávejte nové cviky, měňte rytmus, cvičte pokaždé v jiné dny, hodiny a prostě jinak. Proč? Protože tělo je prevít a zvykne si. Musíte ho neustále mást. Jedli jste méně? To je chyba! A velká chyba. Tělo je v šoku a ukládá si tuky do zásoby. Ze začátku sice zhubnete, ale pak už to nepůjde. Nezapomínejte také na to, že každé tělo je jiné a tudíž co platí na kolegyni, nemusí platit na vás.

Nevěřím tomu

Pokud jste pesimista od samého začátku, blokujete si hubnutí sami. Věříte skálopevně, že zhubnete? Pak opravdu zhubnete. Jste přesvědčení, že se vám to nepovede? Pak se to opravdu nepovede. Chcete-li úspěšně hubnout, musíte tomu nejdříve opravdu věřit.

Nedostatek motivace

Ze začátku jste se pustili do hubnutí s vervou, ale to odhodlání, ten počáteční drive vás najednou opustil? To je úplně normální a stává se to vždycky a každému. Každý má nejvíc energie ve startu. V půli cesty už funí a dochází mu síly. Musíte si stále den co den připomínat, proč to děláte. Chcete být zdravější? Vypadat lépe? Vejít se do pěkného oblečení? Pak si to každý den připomínejte. Bez motivace nebude ani výsledek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články