Menu
Úvod  › 

Jak se dá zhubnout a nepřibrat?

Nebaví vás civět každý den na sebe do zrcadla a už vůbec se vám nelíbí, co ukazuje vaše osobní váha? Rádi byste zhubli, ale nevíte jak na to? Vyzkoušeli jste různé zaručené diety, ale kila se vrací? Možná vám to přijde jako začarovaný kruh a nevíte, jak z něj ven.

Protože nejste jediní, kdo má takové trápení, připravili jsme si pro vás článek, který vám pomůže jednak se zbavit nechtěných kilogramů, ale také zaručí, že se vám kilogramy nevrátí zpět. Pokud netrpíte cukrovkou či jinou nemocí, pak vám je možné pomoci. Stačí jen chtít. Ve většině případů za nadměrnou váhou stojí nezdravý životní styl, slabá vůle, neinformovanost, stres, málo pohybu a nedostatek spánku.

Zdroj:Zhubněte a nepriberte

Dá se vůbec zhubnout a nepřibrat?

Na tuto otázku vám jednoznačně odpovíme - ANO. Je to možné. Aby se vám podařilo zhubnout, a opět nepřibrat je nutné naučit se několik zásadních pravidel. Jednak změnit nastavení ve vaší hlavě, zapomenout na nefunkční jednorázové, krátkodobé, zázračné, rychlé diety. Chcete-li zhubnout a už nepřibrat musíte od základu změnit stravovací návyky, začíst jíst kvalitní a zdravé potraviny a naučit se hýbat. Rozhodně se jedná o běh na dlouhou trať. Ale vyplatí se to a vaše tělo i zdraví vám jednoho dne poděkuje.

Co jíst?

Rozhodně se musíte naučit jíst ovoce, zeleninu, libové maso, ryby, semínka, ořechy a dodržovat pitný režim. Cukry v ovoci se postarají o energii, zelenina o vlákninu, která způsobí pocit sytosti s minimálním příjmem kalorií. A co na oplátku nejíst? Bílý cukr, bílou mouku, smažené, tučné, dorty, zákusky, polotovary, nepít sladké nápoje apod. Naučte se jíst zdravě - existuje k tomu dnes nespočet příruček, videí, kurzů. Například sladit se dá datlovým sirupem, javorovým sirupem, medem. Namísto zákusku se naučte tvarohové dezerty.

Proč nedržet dietu?

Dnes existuje stovky "zaručených diet". Pravdou je, že i nějaké to kilo zhubnete, ale většinou se kila dřív či později vrátí zpět, jako věrný pes. Abyste opravdu zhubli a nepřibrali ztracená kila zpět, musíte na to jít s rozumem. Změna jídelníčku nemusí být drastická ze dne na den a rozhodně to neznamená, že už si nic dobrého nedáte. Dáte - jen to bude nutričně úplně někde jinde.

Hledejte knížky s fitness recepty, recepty online na internetu, videa na yotube. Naučit se zdravě kuchtit může být i zábava. Naučte se přijímat vyvážený poměr sacharidů i bílkovin. Při hubnutí je logické, že příjem nesmí převyšovat výdej. Zhubnout se dá v podstatě pouze zdravou stravou, ale zařadíte-li i pohyb, půjde to rychleji a výsledky budou lepší. Zpevníte si tím tělo, rozveselíte mysl.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články