Menu
Úvod  › 

Honí tě chuť na sladké?

Také ujíždíš na sladkém tak jako já? Ráda si osladím život, miluji to, ale nic se nemá přehánět!

V tomto článku tě naučím, jak říct sladkému STOP, jak tolik nemlsat a tím pádem si i udržet štíhlou linii. Je to hodně o silné vůli, ale já jsem si jista, že to zvládneš!

Co oči nevidí... Pokud ti sladké půjde z dohledu, nebudeš na něj mít takovou chuť. Miluješ pečení a nedokážeš se ho vzdát? Dobře, při práci neuzobávej a pak nabídni kousek celé rodině, aby na tebe nezbyla ani trochu.

Nechoď nakupovat s prázdným žaludkem! Pokud budeš mít hlad/chuť, koupíš všechno, co uvidíš. Drž se striktně seznamu zdravých potravin a vyhni se regálům se sladkostmi. Pokud nebudeš mít nic takového doma, nebudeš to moct ani sníst. Leda že bys byla tak bláznivá a šla pro to ještě do obchodu!

Trestej se! Snědla si sladkost z bonboniéry? A to ti jako dovolil kdo?! Okamžitě se potrestej. Za každé takové malé zhřešení 20 dřepů. Buď na sebe přísná.

Vyměň dobrůtky za zdravé mlsání! Existují "sladkosti", které nejsou tolik tučné a nezdravé. Zkus různé druhy ořechů a semínek nebo máš na výběr ovoce. Ale ani s tímto bys to neměla přehánět! Je to pouze poslední záchrana, když už nevíš coby.

Nevěř fitness produktům! Četla si někdy složení a počet kalorií u tyčinek a oplatků s nápisem "fitness, fit, linie, light"? Zjistíš, že tyto produkty nejsou ani zdaleka tak nízkokalorické a zdravé, jak se na první pohled zdá.

Zaměstnej se! Spousta z nás mlsá, jen protože se nudí. Zkrátka ležíš a nevíš coby, tak se cpeš. Najdi si koníček, začni cvičit, sežeň si pořádnou práci, pomáhej s domácností... prostě cokoliv jen abys tolik nemyslela na blbost. Jestli přece jen potřebuješ mít pocit, že v puse něco máš, vezmi si žvýkačku bez cukru nebo vypij sklenici vody - to pomůže.

Udělej si výzvu s kamarádkou! Co takhle challenge, že nebudete s kámoškou měsíc jíst sladké? Navzájem se můžete podporovat a dojít společně k cíli. Když omezíš sladké, časem si toho začnou všímat i tvé chuťové buňky. Poté si dáš něco, co si běžně jedla a bude se ti to zdát přeslazené. Najednou budeš mít kávu i čaj jedině bez kostky cukru. Když nebudeš jíst tolik sladká jídla, nebudeš je zajídat na druhou stranu hodně slanými. Tvoje chutě se tak urovnají a dostanou do normálu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články