Menu
Úvod  › 

Máš plnou pusu výmluv, proč nemůžeš cvičit?

Závidíš instagramovým fitness girl jejich postavy a sama bys ráda takovou měla. JENŽE pokaždé, když začneš cvičit, nevydrží ti to dlouho. Přestane tě to bavit a najdeš si výmluvy, proč to nejde?

Já jsem sepsala ty nejčastější výmluvy, které míváme, když se nám nechce cvičit. Některým výmluvám dokonce i skutečně věříme! Já ti tyto mýty vyvrátím.

 

  • Jsem příliš unavená!

 

Nevadí, sport tě zaručeně probere! Myslíš si, že ti pohyb ubírá energie? Naopak, nabudí tvůj organismus a poté budeš mít pocit, že dokážeš zbourat barák. Neznám jediného člověka, který by se po půl hodince posilování necítil nabitý elánem!

 

  • Nemám čas!

 

Musíš se učit nebo pracovat, tak nemáš čas na cvičení? Nikdo nevydrží být pozorný a soustředit se 24h denně. Potřebuješ pauzu. Navíc při cvičení se odreaguješ, prokrví se ti mozek a všechno ti pak půjde lépe.

 

  • Nemám na to peníze!

 

Že hubnout se dá jen v posilovně? Blbost. Udělej si vlastní posilovnu doma. Cvičit můžeš pomocí videí na internetu. Cvič s vlastní zátěží nebo činkami, stroje vždy nepotřebuješ.

 

  • Venku na to není počasí!

 

Nechce se ti jít běhat, protože venku prší, je zima nebo je moc vedro? Vždycky tu existuje možnost. Když prší, můžeš běhat v panelovém domě po schodech. Když je zima, pořiď si speciální oblečení na běhání do mrazů. A když je vedro, běhej brzy ráno nebo večer.

 

  • Je toho na mě moc!

 

Cítíš se psychicky vyčerpaná a tak zajídáš stres sladkostmi. Já věřím, že lepší a hlavně zdravější možností bude začít se hýbat. Odreaguješ se, přesuneš své myšlenky někam do jiné galaxie a všechny problémy ze sebe vypotíš. Přestaň se litovat a bojuj!

 

  • "Vlastně nemám zas tak špatné tělo!"

 

Většinu času nejsi spokojená se svým tělem, ale když jde do tuhého a máš něco dělat, tak se začneš utěšovat, že to není tak hrozné. Řeknu ti to takto: vždycky je co zlepšovat! Udržovat se v kondici je v dnešní době žádoucí. Děláš to pro své zdraví. Chceš si přece postavu udržet?!

Teď už nebudeš mít žádné výmluvy a budeš moci začít, není zač!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články