Menu
Úvod  › 

Nejlepší tipy, jak zhubnout v obličeji

Zhubla jste už přes břicho, zadek a stehna, ale buclatých tváří a druhé brady se nemůžete stále zbavit. Poradíme vám, jak na to.

Obličej je první místo, kde se projeví jakýkoli váhový přírůstek. Na obličeji se totiž nenachází příliš mnoho podkožního tuku a jakékoli změny jsou tím patrnější. Pokud máte pocit, že "naducané" tváře jsou jen vaším prokletím, vzpomeňte si například na Johna Travoltu nebo Renee Zellwegger.

Zatímco tuk uložený v oblasti břicha, podle četných výzkumů, koreluje se některými chorobami, například kardiovaskulárními onemocněními, diabetem a dalšími, u tuku v obličeji se podobná souvislost nikdy neprokázala. Uvádí magazín Health.

Je však jasné, že chcete zůstat štíhlá. Pokud vám váš obličej na fotkách nejvíc ze všeho připomíná vodní meloun, nejspíš přemýšlíte, že okamžitě přestanete jíst a budete žít jen ze vzduchu a pramenité vody. Zadržte. To rozhodně není nutné. Drastické diety sice vymažou vaší druhou bradu, ale také vám prohloubí vrásky a bude kvůli nim vypadat zbytečně starší. Tady je několik tipů, díky kterým nebudete muset pod chirurgický skalpel a přesto v obličeji zhubnete.

Redukujte rafinovaný cukr a sacharidy

Některé z teorií tvrdí, že nadměrná konzumace rafinovaného cukru a sacharidů vede k přílišnému zadržování vody v obličeji. Pokud se chcete zbavit buclatých tváří a několika přebytečných brad, vsaďte raději na celozrnné potraviny s velkým obsahem vlákniny. Kromě tuku v obličeji vám tato výživová zásada pomůže zlikvidovat i přebytečné centimetry v pase.

Omezte sůl

Sůl zadržuje vodu a důsledkem toho bude otok vašeho obličeje. Pokud vám přijde vaše tvář jakoby opuchlá či nateklá, možná vám pomůže omezení přísunu soli. Odborníci varují, že jídelníček většiny lidí obsahuje příliš mnoho soli a právě ta může být příčinou vašich buclatých tváří.

Redukujte léky

Některé léky mohou způsobit zadržování vody. Pokud tento efekt pozorujete u léků na předpis, měli byste to konzultovat se svým lékařem. Stejně tak ale mohou v oblasti obličeje zadržovat vodu i běžně prodejné léky. Zkuste je na pár dní vysadit a pozorujte, zda dojde k nějaké změně.

Líčení a vlasy

Obličej můžete zeštíhlet i za pomoci správného líčení. Využijte ve svůj prospěch tónovací pudr. Naneste ho pod bradu a podél linie spodní čelisti. Budete překvapená, jak vaši tvář dokáže opticky zeštíhlit vhodný účes. Volte sestřih, který bude mít objem na vrcholku hlavy (a prodlouží jí tak), ale po stranách hlavy přilehne. Velkou službu vám prokáží i visací náušnice.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články