Menu
Úvod  › 

Jak jsem zhubla?!

V jednu dobu jsem měla opravdu "tlusté" období. Přibrala jsem a v zrcadle se nepoznávala. Rozhodla jsem se začít se sebou něco dělat. Výsledky se po čase dostavily a já to dokázala, zhubla jsem 5kg!

Ráda bych ti řekla pár rad a tipů, které mi skutečně pomohly na cestě za vysněnou postavou. Jestliže se jimi budeš řídit, můžeš dosáhnout stejně skvělých výsledků jako já!

Není třeba kam spěchat, buď trpělivá! Jdi na vše pomalu a zlehka, abys svému tělu neublížila. Já nejprve 3 měsíce provozovala jen lehčí sporty (plavání, jízda na rotopedu, pilátes) a až poté jsem se vrhla na těžší posilování. Navíc chvíli trvá, než začneš skutečně hubnout.

Je třeba na sebe být tvrdá! Jednou týdně je dovoleno si dát odpočinek, ale nemůžeš to dělat neustále. Občas se budeš muset prostě nutit a překonávat. Ale já osobně neznám nikoho, kdo by se po cvičení cítil blbě. Děláš to pro ten dobrý pocit ze sebe sama! Tak nebuď líná a jdi toho! Hlavně nic neodkládej na zítřek.

Žij aktivní život! Hubnutí ne vždy znamená posilovnu a nudné cvičení ... Objevuj aktivity, které tě baví a udrží tě v kondici. Nakonec si ani nebudeš uvědomovat, že při tom dělat něco pro své tělo. Např. já miluji dlouhé procházky, plavání a badminton či ping pong. Tyto aktivity neprovozuji kvůli hubnutí, ale kvůli zábavě. A tak je to správně!

Netrap se dietami a jídlem, které ti nechutná! Pravděpodobně sis načetla, co je zdravé a co ne. Není třeba svůj žaludek trápit. Objev zkrátka potraviny, které jsou výživné a zdravé. Sestav si svůj vlastní jídelníček, po kterém se nebudeš cítit hladová, zároveň to nebude nic těžkého a nezdravého a budeš si ráda takovou pochoutku vychutnávat. Samozřejmě upravit jídelníček je 80% úspěchu!

I malé zhřešení se počítá! Často jsem dříve dělávalo to, že jsem uzobávala malé nezdravé sladkosti. Říkala jsem si, že takový kousek přece nevadí, ale když se to nashromáždilo, už to vadilo. Raději zažeň chuť na sladké něčím zdravým (jako je třeba ovoce či cereálie).

Hlídej si, co jíš! Existují aplikace, kam si můžeš zapisovat, co si za den snědla a kolik to má kalorií. Často člověku pomůže, pokud to vidí před sebou. Hlídej si pravidelnost, abys jedla skutečně 5-6 krát denně. Jez dostatečně, vyváženou stravu. Pokud po jídle nejsi nasycená, děláš něco špatně. Dostatek tekutin je také nutnost!

Hubnutí není všechno! Setkala jsem se i s ženami, které cvičily, i když byly nemocné. I když měly problémy s klouby. I když ten den nachodily 20km, tak stejně šly ještě domů a cvičily. Našim cílem přeci není se zničit! Takovou zátěž tělo nevydrží dlouho a časem by ses složila. Nic se nemá přehánět. Rozhodně nedopusť, aby se hubnutí dostalo do tvé hlavy natolik, že nebudeš myslet na nic jiného a budeš si hlídat každou kalorii, kterou sníš.

Nauč se mít ráda své nedokonalé tělo! Nepomůže ti, pokud budeš brečet, schovávat se a bědovat. Raději zatni zuby a něco dělej! Přeji ti tedy hodně štěstí a věřím, že pokud to skutečně budeš chtít a dáš do toho všechno, tak to zvládneš!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články