Menu
Úvod  › 

Na co je při hubnutí důležité nezapomínat

Snažíte se již poněkolikáté zhubnout, ale nedaří se vám? Patrně někde děláte chybu, kterou opakujete stále dokola. V dnešním článku se pokusíme vzpomenout nejčastější chyby v cestě za hubnutím. Možná některou z nich děláte i vy? Pokud vás toto téma zajímá, pak jsou tyto a další řádky určeny právě vám.

Jste na sebe tvrdí

Snažíte se zhubnout, ale po týdnu či dvou se ručička na váze ani nehnula směrem dolů? Mnoho lidí to buď vzdá, nebo začnou na sebe klást přehnané nároky. Začnou se omezovat v jídle ve snaze snížit kalorický přísun. Uvědomte si, že čím více diet či nezdravého hubnutí za svůj život podstoupíte, tím hůře se pak hubne. Chvíli trvá, než se tělo vzpamatuje z šoku. Dopřejte si čas, přestaňte si tak úzkostlivě hlídat váhu a nestresujte se zbytečně.

Zdroj:Hubnutí

Dostatek spánku

Při hubnutí je důležitý dostatek spánku a psychická pohoda. Každý stres, únava, celkové vyčerpání organismu se podepíše nejen na pleti, ale i postavě. Jestliže málo spíte, prožíváte hodně stresu, neumíte vypínat, půjde hubnutí o to pomaleji.

Málo jídla

Nezřídka mají lidé zafixované, že budou hubnout tím, že omezí kalorický přísun. Ono je to v podstatě začarovaný kruh. Protože tím, že si namísto pěti knedlíků dáte jen dva, nezhubnete. Chce to vyměnit knedlíky za zdravější přílohu. Zkrátka změnit kompletně jídelníček. Ve finále zjistíte, že možná jíte ještě více než předtím, ale zato nutričně bohatá jídla.

Pohyb

Hodně lidí při hubnutí zapomíná a rádo zapomíná - na pohyb. Bez pohybu se samozřejmě zhubnout dá, ale krásné tělo tím nezískáte. Bude možná štíhlé, ale povadlé, nezpevněné s pokožkou, která na něm visí. U hubnutí rozhodně nezapomínejte na pravidelné sportování.

Hodně kávy

Jestliže ráno vstanete a první co uděláte je, že si dáte kafe, pak tím ošidíte žaludek a zpomalíte metabolismus. Hlad se dostaví později. Možná až na oběd. Jenže tento deficit si bude chtít tělo vyrovnat tím, že vám bude vysílat signály - mám chuť na sladké, mám chuť na slané apod. Vy se pak večer nemůžete dojít a sníte, co vám doma pod ruce přijde. Takže ráno namísto kávy si dejte sklenku čisté vody a vyčkejte, až se tělo přihlásí, že má hlad. Dejte si zdravou snídani a teprve poté se potěšte šálkem lahodné kávy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články