Menu
Úvod  › 

Ideální tělo s minimálním úsilím

Nemáte čas denně běhat kilometry a cvičit jako šílená? Nemáte ani sebedisciplínu na přísnou dietu? Osvojte si jednoduché kroky, kterými docílíte ideální postavy a krásného těla.

1. Choďte po schodech. Když si svižně vyšlápnete schody, spálíte dokonce více kalorií než při běhu. Zapomeňte na výtah a jezdící schody a naordinujte si několikrát denně rozcvičku na schodech.

2. Pomozte svému žaludku. Mátový čaj pomůže předcházet nadýmání a tím zlepší vaše trávení. Nebudete mít nafouklé břicho a váš pas tak bude vypadat štíhlejší.

3. Nezapomínejte na své nohy. Nebuďte líná a ošetřujte pokožku nohou každý den výživným krémem. Na nohy má většina žen tendenci zapomínat a přitom efekt pravidelného ošetřování bude pro každého pozorovatele patrný na první pohled.

4. Posilujte břicho. Obyčejné zkracovačky udělají s vaším břichem a pasem zázraky. Stačí, když jich denně uděláte deset.

5. Vyberte si správnou barvu. Nechte si poradit od odborníka, které barvy vám sluší a na ty se soustřeďte při nákupu oblečení. Jednorázová konzultace bude skvělou investicí pro celý život.

6. Jezte sušené ovoce. Fíky, meruňky, švestky... Představují zdravou svačinku a zásobí vaše tělo vitamíny.

7. Vybírejte si čokoládu. I když si hlídáte postavu, čokolády se nemusíte úplně vzdávat. Pokud si dopřejete kvalitní čokoládu s minimálně sedmdesáti procenty kakaa, můžete si jí čas od času dopřát.

8. Jezte pravidelně. Pokud přeskočíte snídani, na svačinu zapomenete, oběd si slupnete ve spěchu nad klávesnicí a při večeři se přecpete, nemůžete se divit, že vaše kilogramy stále šplhají nahoru. Kromě pravidelného jídla si slibte, že nebude jíst po šesté hodině večer.

9. Každý pohyb je dobrý. Přestaňte se vymlouvat, že nemáte čas, abyste hodinu denně cvičili. Na vaší postavě se projeví i deset minut denně.

10. Noste podpatky. Kromě toho, že vám opticky prodlouží nohy, posilujete chůzí na podpatcích svaly na nohou. Nicméně vzhledem ke zdraví vaší páteře by podpatky neměly být vyšší než pět centimetrů.

11. Dejte si grepový džus. Grepy působí jako přírodní diuretikum a navíc vás zásobí vitamínem C.

12. Postavte se rovně. Pokud si budete dávat pozor na držení těla, budete vypadat štíhleji.

13. Pijte vodu. Klidně si do ní můžete vymačkat citrón, ale jen pokud budete své tělo zásobovat dostatečným množstvím vody, vaše kilogramy se budou rozplývat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
9 největších dietních mýtů
Jak zkrotit svou chuť k jídlu
Jednoduché dietní strategie
30 způsobů, jak rychleji zhubnout