Menu
Úvod  ›   › 

Očistná detoxikační dieta osvěží tělo i mysl

Díky detoxikaci se zbavíme jednak únavy a podpoříme samoléčebné schopnosti. Vyčistíme tak lymfu, krev, střeva, ledviny a játra. Ideálním obdobím pro start detoxikace je jaro, protože právě v tomto období začíná nový život. Typů očistných kůr (detoxikace) existuje nespočet.

Ovšem u každé platí pravidlo, že bychom měli dodržovat správný pitný režim a vypít denně od 2 do 3 litrů tekutin. Právě pití nejlépe filtrované vody podpoří vyplavování škodlivin z našeho těla.

Zdroj:Očistná detoxikační dieta

Zakázané potraviny během detoxikace

Během detoxikace je nevhodné jíst tyto potraviny: drůbež, uzeniny, červené maso, slazené limonády, cukr a sůl, majonéza, káva, černý čaj, alkohol, čokoláda, smažené pokrmy, mléčné výrobky, vejce. Detoxikaci umocní i pohyb, jelikož mnoho toxinů se z organismu vyplavuje potem. Vhodná je chůze, běh, pilates či jóga.

Čím detoxikace prospívá našemu zdraví?

Detoxikační diety pomáhají zbavit tělo škodlivin, které se v něm postupně usazují včetně volných radikálů. Znečištěný organismus má na svědomí mnoho onemocnění. Přes špatné fungování orgánů, akné, chronická onemocnění, psychickou labilitu, lámavost nehtů, padání vlasů apod. Detoxikace osvěží tělo i mysl, zrychlí metabolismus, nastartuje samoléčebné procesy v těle.

Jak často detoxikovat?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď a rozhodně nepomůže člověku, který žije jinak nezdravě. To, že si zahojíme jednou ročně svědomí, nám nijak vehementně nepomůže. Někteří odborníci radí držet detoxikační dietu 4x do roka (v každém ročním období), jiní radí 2x ročně (před a po zimě). Tak či onak cíl je stejný - odplavit z našeho těla vše, co tam nemá být. Díky detoxikaci však zlepšíme kvalitu našeho života. Ovšem samotná detoxikace nestačí, pokud jinak kouříme, pijeme větší množství alkoholu, navštěvujeme pivnice, jíme hodně uzenin. Detoxikace je účinným prostředkem tam, kde si člověk už tak zakládá na zdravém životním stylu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články