Menu
Úvod  › 

4 důvody proč se začít starat o své tělo

Zdravý životní styl je v poslední době žhavým tématem, což je jenom dobře. Díky péči o své tělo nejenže vypadáme, ale cítíme se mnohem lépe. Do zdravého životního stylu patří pravidelný spánek, odpočinek, zdravá strava, pohybová aktivita a psychická pohoda.

Je vhodné rozčlenit svůj den tak, aby bylo místo na vše uvedené. Tedy práce, odpočinek, spánek, zdravé jídlo. Příjem kvalitních potravin je důležitý pro optimální poměr živin, což je nezbytné pro správnou funkci organismu. Péče o své tělo a zdraví se nám stonásobně vrátí.

Zdroj:Zdravý životní styl

Pevnější zdraví

Už nadváha je předstupeň obezity. Přináší zdravotní rizika a komplikace. Člověk trpící nadváhou dřív či později zaznamená různé zdravotní problémy. Od bolesti zad, problémy s klouby, až po cukrovku a srdeční onemocnění.

Budeme svěží a vypadat mladě

Člověk, který dbá o své tělo, zdravě se stravuje, cvičí, dopřává si odpočinek, se cítí a vypadá mnohem lépe, než člověk, který tyto důležité body zanedbává. Kouření, stres, únava, špatné stravovací návyky a málo pohybu přispívají k různým nemocem. Takový člověk vypadá sešle a cítí se bídně. Funí, jakmile by měl vyběhnout do třetího patra. Zanedbávané tělo chátrá a stárne mnohem dříve.

Vyšší sebevědomí

Pořekadlo "ve zdravém těle zdravý duch" nevzniklo náhodou. Péče o své tělo zahrnuje jednak zdravou výživu, lepší fyzickou kondici, ale přináší do života i optimismus a dobrou náladu. Je dobré sportovat, jíst zdravě, otužovat se a mít své zdraví za prioritu číslo jedna. Nebudeme si nic nalhávat. Doba je taková, že se opravdu hledí na zevnějšek a jak o sebe člověk pečuje. Neumí-li pečovat o své tělo a zdraví, nemůže jít ani ostatním příkladem. Pravdou je, že lidé pečující o své tělo a zdraví mají většinou i zdravé sebevědomí.

Větší výběr oblečení

Dnes je sice móda štědrá ke všem a nabízí přehršel různých módních stylů. Ovšem faktem je, že s mnoha kilogramy navíc si člověk nemůže moc vyskakovat a musí vzít, co je. Zatímco člověk pečující o své tělo a mající standardní velikost, může vesele vybírat a slušet mu bude prakticky cokoliv.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články