Menu
Úvod  › 

Proč a jak dodržovat pitný režim

Lidské tělo je tvořeno přibližně 70% z vody a tu je potřeba průběžně doplňovat. Zapomeňte však na slazené či sycené limonády. Má-li být řeč o pitném režimu, pak se tím myslí kohoutková nebo minerální voda balená, ředěné ovocné šťávy, případně doplněno o některé typy čajů.

Odborníci na výživu potvrzují, že dostatek vypitých tekutin podporuje látkovou výměnu a zrychluje metabolismus, což ocení především ti, kteří mají snahu zhubnout. Klíčové pro dosažení štíhlé linie je bezpochyby zdravé stravování, ale mnozí zapomínají na fakt, že bez dostatečného příjmu správných tekutin je boj s nadbytečnými kily zbytečný.

Zdroj:Dodržujte pitný režim

Jak voda pomáhá s hubnutím?

Energii, kterou v potravě přijímáme, je potřeba co nejefektivněji spálit, pomůže s tím pitný režim. Pití obyčejné vody dokáže zvýšit energetický výdej o úctyhodných 30 procent. Je to proto, že tělo tekutiny přečerpává a musí vynaložit určitou námahu. Již okamžik poté, co vypijeme skleničku vody, začíná organismus pracovat rychleji. Z tohoto důvodu se doporučuje dát si sklenku vody před jídlem, díky ní budeme spalovat účinněji. Nejvyšší energetický výdej nastává přibližně třicet až čtyřicet minut od chvíle, kdy vodu vypijeme.

Proč dodržovat pitný režim?

  • Odstraníme nežádoucí látky z těla - pročistíme játra a ledviny
  • Zrychlíme metabolismus
  • Snížíme riziko vzniku ledvinových a žlučníkových kamenů
  • Menší riziko bolesti hlavy
  • Voda prospívá imunitnímu systému
  • Redukujeme pocit hladu
  • Vylepšujeme vzhled pokožky
  • Snižujeme nebezpečí vzniku rakoviny tlustého střeva, prsu a močového měchýře
  • Voda pomáhá udržet v těle správnou teplotu

Jak dodržovat pitný režim

Lidské tělo by mělo přijímat zhruba 1,5 až 2,5 litru vody během dne. Mimo jiné si naše tělo vyrábí vodu samo metabolickými cestami, při spalování živin. Nezužitkovaná voda se vyloučí z těla močením, potem a únikem vodní páry při dýchání. Pitný režim představuje systém doplňování ztracených tekutin. Pít se doporučuje pravidelně během dne do rozdělených dávek. Doporučovány jsou domácí limonády (okurková, mátová, zázvorová, citronová atd.), čistá voda, neslazené čaje v menším množství, ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Pitná režim pomohou doplnit i některé polévky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články