Menu
Úvod  › 

Co děláte špatně, když cvičíte a výsledky nejsou vidět?

Na začátku je důležité napsat, že pokud cvičíte teprve dva, tři měsíce je přitažené za vlasy očekávat markantní výsledky, pokud nepodstupujete zrovna kompletní program na transformaci postavy pod vedením zkušeného trenéra. Kde do takového programu patří nejen cvičební program ušitý na míru, ale i jídelníček.

Z vlastní zkušenosti mohou říci, že cvičíte-li sami na vlastní pěst, případně 3x do týdne, prvních zjevně patrných výsledků se dočkáte nejdříve za několik měsíců. Tudíž otázkou zůstává, jak dlouho cvičíte?

Cvičení

Co dělám špatně, když nemám výsledky?

Na to se nedá odpovědět jednoznačně, protože každé lidské tělo reaguje jinak. Můžete buď cvičit málo, hodně, špatně nebo může být problém ve stravě. Nejčastěji problém tkví v nesprávném cvičení a stravě.

Co je to nesprávné cvičení?

Do nesprávného cvičení spadají i dva výše zmiňované faktory. Buď cvičíte hodně a své tělo přepínáte, případně cvičíte málo, což je všechno špatně. Pokud cvičíte tak akorát, ale neprovádíte dobře cviky, pak je to také problém. Nejčastějším problém však je stereotyp a strava.

Proč stereotyp cvičení neprospívá?

Když budete pravidelně chodit běhat, jezdit na kole, cvičit ve fitku stejné cviky se stejnou váhou, vybuduje si vaše tělo na toto cvičení zvyk a časem to s ním už nehne. Tudíž se stává, že na začátku výsledky mohly být, ale dál už se nic neděje. Je dobré střídat nejen sportovní aktivity, ale i různé cviky, cvičební nářadí, váhy.

Dnes se nebavíme o fitness cvičení, které je zaměřené na určité svalové skupiny s rozdílným přáním výsledku. Někdo chce zhubnout, jiný nabrat atd. Fitness je všeobecně běh na dlouhou trať a dosáhnout výsledků si vyžaduje trpělivost i několik let. Budeme-li se bavit o tom, že je vašim přáním zhubnout, posílit tělo, mít i viditelné svaly, pak zkuste crossfit, hiit tabatu, bodyrock a jiné cvičení založené na rozvoji dynamiky, fyzické stránky, kondičky.

Stravování

Ať už cvičíte cokoliv, nemělo by velký význam trápit své tělo a potom si dát knedlo, vepřo, zelo. Ani to se samozřejmě nevylučuje, ale ne ze startu, kdy očekáváte výsledky. Pamatujte si, že 70% úspěchu tkví právě ve stravovacím režimu.

Shrnutí

Výsledku dosáhnete, budete-li střídat cviky, váhy, cvičební nářadí a do toho ještě správně jíst. Pokud nemáte žádné zdravotní problémy, výsledky se dostaví. Dopřejte si však minimálně 3 až 4 měsíce času při intenzivním cvičení. Při cvičení 3x v týdnu dobu zdvojnásobte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články