Menu
Úvod  › 

5 kroků, jak navrátit ztracenou tělesnou svěžest

Každý se rád cítí skvěle, v plné síle, kondici, svěží. Jak po fyzické, tak duševní stránce. K tomu, abychom měli dostatek energie, cítili se dobře je zapotřebí dodržovat duševní a tělesnou hygienu. Existuje několik jednoduchých triků, jak posílit obranyschopnost a cítit se fit. Mohou se zdát natolik snadné, že může být těžké uvěřit v zázračné účinky. Přesvědčte se sami a vyzkoušejte, že to funguje. Pamatujte, že tělesná svěžest se netýká pouze těla samotného, ale i duševního rozpoložení.

Zdravé stravování

Jíst zdravě je mnohdy opravdu umění. Není na tom nic složitého, ale mnoho z nás si neuvědomuje, co přesně našemu tělu prospívá, co naopak škodí a nebývá lehké změnit zakořeněné zlozvyky. Důležité je však si uvědomit, že správná skladba potravy působí jako lék. Zmírňuje zažívací potíže, odstraňuje bolesti, vyživuje tělo. Nadváha a nezdravé nacpávání se, rozhodně k tělesné svěžesti nevede.

Zdroj:Tělesná svěžest

Pravidelný pohyb

Ať se pustíte do čehokoliv, musí vás to bavit. Není žádný sport, který by se dal označit za nejlepší. To záleží na každém individuálně, čemu dá přednost. Například plavání je výtečnou pohybovou aktivitou, kterou mohou vykonávat i senioři, protože stav beztíže odlehčuje kloubům a kostem. Proto je plavání vhodné i pro osoby s nadváhou.

Hodně se smějte

Smích má moc léčit. Prokazatelně pomáhá od jakéhokoliv trápení a využívá stejně nevysvětlitelné energie, jako láska. Hned po lásce je smích druhou největší pozitivní energií. Navíc je zadarmo. Usmívejte se na své okolí a oni vám oplatí stejnou mincí.

Kvalitní spánek

Pravidelný a především kvalitní spánek udržuje naše tělo a imunitní systém v kondici. Je vědecky prokázáno, že část hormonálních látek, jež mají v organismu na starost hluboký spánek, podporuje i kvalitu imunity, proto nedostatek odpočinku (spánku) vede k oslabení.

Duševní potrava

Nejen pohybem a jídlem můžeme přispět k tělesné svěžesti. Patří sem i duševní potrava. Pravidelná relaxace v podobě četby, malování, poslechu hudby, meditování, speciální masáže v příjemném prostředí. Čas od času je nutné úplně vypnout a oprostit se od okolního světa. Ponořte se sami do sebe a užívejte si okamžiky klidu a hluboké relaxace.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články