Menu
Úvod  › 

Jak se správně oholit?

Trápí tě pupínky a zarudnutí po holení? Otravuje tě to a přijde ti to nevzhledné? Pravděpodobně děláš něco špatně! Holení není žádná věda, ale je pár "pravidel", která bys měla znát, aby sis zachovala krásnou a zdravou pokožku.

1) Kvalitní žiletka je základ!

Použitelnou žiletku poznáš tak, že oholí na jeden tah. Jestliže si musíš pokožku dřít a přejet víckrát jedno místo, je to špatně. Ženy vyzkouší za život spousty holítek, než objeví to, které jim sedí nejvíce. Vyplatí se do takových záležitostí investovat.

2) K holení potřebuješ vodu a pěnu!Holení na sucho je sice rychlé, ale poté budeš litovat. Rozhodně chloupky osprchuj teplou vodou - změkčíš je a lépe pak půjdou holit. Použij také pěnu na holení nebo v případě nouze aspoň sprchový gel nebo mýdlo (to se ale nedoporučuje, protože dost vysušuje).

3) Hol ve směru růstu chloupků!Myslíš si, že je to blbost a takto se nikdy nezvládneš oholit? Ale zvládneš. Jestliže máš kvalitní žiletku, tak budeš hladce oholená i tímto způsobem. Hlavně nikde nepoteče krev a chloupky ti nebudou zarůstat. Zkus to touto metodou a uvidíš, že budeš spokojená.

4) Doba holení je důležitá!Chloupky rostou přes noc, proto pokud chceš být hladce oholená, dělej to ráno. Samozřejmě s čerstvě oholenými nohy nesmíš na sluníčko! Vyrašily by ti vyrážky. Také těsně po holení podpaží nepoužívej deodorant s alkoholem - to ti může přivodit rakovinu prs. Po holení intimních partií nos bavlněné volné kalhotky, aby se ti neudělaly pupínky, které by svědily.

5) Postarej se poté o pokožku!Pokožka bude vysušená a bude chtít hydratovat. Použij krém po holení (tělové mléko), případně pleťovou vodu pro citlivou pokožku. Hýčkej si své tělo a dělej vše správně, poté ti to oplatí. Jak vidíš, není to nic těžkého. Jen dodržuj těchto pár pravidel a vyhneš se zarudnutí, červeným pupínkům nebo suché pokožce, která by svědila.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články