Menu
Úvod  › 

Co pomáhá na studené končetiny

Ačkoliv se říká, studené ruce ? vřelé srdce, nejsou studené končetiny ničím příjemným. Obzvlášť v zimě, kdy se člověk ne a ne zahřát, balí se do huňatých dek a popíjí horký čaj ve snaze zahřát ruce a nohy.

Na vině může být nesprávné prokrvení, špatný krevní a lymfatický oběh, cévní poruchy, potíže se štítnou žlázou, revmatoidní artritida a další. Většinou je však problém mnohem méně nebezpečný a hlavně řešitelný - nedostatek pohybu. Jestliže i vás trápí studené ruce a nohy, pak si přečtěte naše rady, co na to pomáhá.

Zdroj:Studené končetiny

Rozcvička

To, že máte ruce a nohy studené jako led, může souviset s nedostatkem pohybu. Díky tomu nejsou končetiny dostatečně prokrvené. Nemusíte si hned nazout botasky a jít běhat, Stačí jednoduché cviky z pohodlí domova, jež pomohou rozproudit krev. Kružte rukama, nohama, ohýbejte a narovnávejte prsty, stoupejte si na špičky.

Masáž a koupel

Mimo cvičení pomáhá ruce a nohy rozmasírovat. Dopřejte si nejdříve teplou lázeň speciálně na ruce či nohy, případně i celého těla a nezapomeňte na masáž. Ta pomůže rozproudit krev v žilách, pak se osušte a navlékněte si teplé ponožky. Do koupele si přidejte nějaký olej, který masáž i proudění krve podpoří.

Ginko biloba

Jedním z osvědčených přírodních pomocníků proti studeným končetinám je ginko biloba. Dokáže rozšířit krevní kapiláry a zlepšuje průchodnost cév. Podporuje krevní oběh v těle. K dostání je téměř v každé lékárně ve formě doplňků stravy.

Střídání teplé a studené vody

Další možností jak si pomoci je střídání teplé a studené vody během sprchování, protože to zvyšuje prokrvení končetin. Mimo to můžete zkusit i pobyt v sauně. Sauna má blahodárný přínos na lidské zdraví a nejenže zahřeje, ale stimuluje krevní oběh. Zde se rovněž střídá pobyt v teple se studenou sprchou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články