Menu
Úvod  › 

Jak pečovat o pokožku na jaře

S příchodem jara každý doma uklízí, drží diety, třídí šatník, ale co naše pokožka? Rozhodně by byla velká chyba zapomenout zregenerovat po zimě naší pleť a připravit jí pomalu na léto, které jí dá rovněž pořádně zabrat. Jak je to s péčí o pokožku na jaře si prozradíme v dnešním článku.

Na jaře pociťujeme únavu a vyčerpání, což se projeví i navenek. Pokožka je bez jasu a mnohdy díky tomu vypadáme starší. Velmi často po zimě potrápí šupinky a nedostatečná hydratace pleti. Póry jsou rozšířené a pokožka podrážděná a mnohdy i začervenalá. Po zimě naše pleť totiž prahne po vitamínu D, který jinak získáváme ze sluníčka. Nedostatek slunečních paprsků se podepíše nejen na naší náladě, ale i pokožce.

Jarní péče o pokožku

V péči o svou pleť nemusíte hned brát útokem drogerii. Určitě se vyplatí řídit se při výběru pečující kosmetiky typem své pleti. Pleť mladých dívek a žen si žádá svěží krémy. Po 25 roce života už by na scénu měly přijít i noční krémy. Starší ženy již mohou sáhnout po krému s účinky proti vráskám. Nic však nepokazíte ani domácími recepty a bylinkami.

Hloubková očista

Aby mohly veškeré živiny pronikat do kožky, musíme jí nejdříve zbavit veškerých nečistot a odumřelých kožních buněk. Pro dámy s mastnější pletí jsou vhodné 1x týdně peelingy. Ty mohou být domácí výroby: mleté ovesné vločky, cukr, mletá káva a další. Pokud máte pleť citlivou, dejte předost gommage - speciální gel na čištění s mikroperličkami. Výtečné jsou i čistící speciální kartáče a houbičky určené k jemnému čištění. Na problematickou pokožku použijte čistící přípravky pro hloubkové čištění s kyselinou salicylovou.

Pečující pleťové masky

Pleťové masky si můžete buď koupit, nebo vyrobit doma. Hydratačně působí salátová okurka a avokádo, proti vráskám bojuje banán, tvaroh i bílek, med vytahuje nečistoty a toxiny. Domácích pleťových masek existuje nespočet. Stačí si jen vybrat, která odpovídá vašim momentálním požadavkům.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články