Menu
Úvod  › 

Jak se po zimě dostat zpět do formy

Dejte vale chronické únavě a vžeňte do svých žil příval nové energie. Venku se konečně vyčasilo, ptáčci prozpěvují a záchvěvy jara ve vzduchu lákají k výletům a toulkám přírodou. Jenže namísto toho, aby vás jaro v rozpuku vytrhlo ze zahálení, nabilo elánem, cítíte se malátní a unavení? Odpověď na otázky spojené s jarní únavou souvisí vždy s oslabenou imunitou.

Přestože se o zimním spánku hovoří v souvislosti se zvířaty, člověk do jisté míry funguje v chladném období podobně. Nesvítí-li sluníčko, je chladno, brzy se stmívá, jsme méně aktivní. Proto většina tolik zbožňuje horký čaj, peřinu, topení a dobrou četbu. Zima byla letos opravdu vleklá a jaru předává své žezlo jen velmi neochotně, není se tedy čemu divit, že i my máme problém probrat se k životu. Zima je však konečně za námi, pojďme se podívat společně na to, jak se dostat zpět do formy.

Zdroj:Dostaňte se zpět do formy

Vytuňte svůj jarní jídelníček

Během zimy dáváme přednost spíše hutné a tučné stravě, která žalostně postrádá výživovou hodnotu. Takový druh stravy je pro tělo vyčerpávající. Zaměřte se na jarní jídelníček a obohaťte jej o čerstvé ovoce a zeleninu. Takový jarní salát vám určitě zvedne náladu. Jestliže vám ani letos nevyšlo novoroční předsevzetí ohledně dietnějšího stravování, pak nastává ideální čas na druhou šanci. Do léta ještě zbývá nějaký ten pátek a stihnete tudíž vyladit figuru do plavek.

Myslete pozitivně

Starou pravdou je, že pozitivní myšlenky vedou k pozitivním činům. Začněte změnou uvažování a vyměňte ponuré zimní myšlení za pozitivní - jarní. Existuje jedna kvalita, která se v člověku objeví pokaždé, když přichází jaro. Je to naděje. Nezapomínejte rovněž chodit na procházky. Čerstvý vzduch dokáže přímo zázraky, ve spojení s přírodou se vše ještě umocní.

Pozvěte si jaro na návštěvu

Udělejte si pořádek nejen v hlavě, ale i doma. Obklopte se jarní dekorací, svěžími barvami a provoňte jarem svůj byt. Vždy když vyrazíte na procházku, přineste si domů jarní kvítí, větvičky a jinou dekoraci rovnou z přírody. Zbavení se starých věcí a generální úklid vám dodá pocit lehkosti a čistého štítu. V uklízeném bytě se lépe dýchá a s uklízenou hlavou přijde i potřebná pozitivní energie.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články