Menu
Úvod  › 

Jak bojovat s kocovinou?!

A je to zase tady. Kamarád slaví narozeniny nebo má rozlučku se svobodou ve stylu Las Vegas a ty v žádném případě nesmíš chybět! Ačkoliv si řekneš, že tentokrát to nehodláš přehnat a zachováš si čistou hlavu - prostě to opět nevyjde.

Kropíš do sebe jednoho panáka za druhým, tak trochu hodně to mícháš a koncem oslavy se nezvládáš ani udržet na nohou. Ráno vstaneš s obrovských bolehlavem a žaludkem na vodě. Co teď? Musíš přeci normálně fungovat, nemůžeš celý den strávit nad záchodovou mísou!

1) Vypij dostatek tekutin! Nejlépe uděláš, pokud hned co přijdeš z party domů, vypiješ 1-2 sklenice vody. Tento fígl pomáhá proti bolesti hlavy další den. Zřejmě se ráno probudíš s otravným "sušákem", takže opět zavodňuj organismus. Vol rozhodně neslazenou a neperlivou vodu.

2) Je libo káva? Potřebnou energii můžeš nabudit také pomocí kávy. Ovšem jestliže je tvá kocovina opravdu "masakr", nedoporučuji. Káva překyseluje žaludek a mohla by jít hned z těla ven.

3) Coca Cola pomáhá na žaludek! Lidé se střevní chřipkou často pijí pouze a jen colu. Dodá jim do těla cukr, tedy příjem energie a má blahodárné účinky na žaludek. Jestliže zvracíš i vodu, sáhni po tomto sladkém nápoji.

4) Vyprošťováček je jen pro otrlé! Někteří mile rádi bojují s kocovinou pomocí chlastu, který ji způsobil. Můžeš to zkusit, pokud na to máš koule.

5) Samozřejmě nikdy nechlastej na prázdný žaludek! Moc toho nevydržíš a rozhodně to nedopadne s tebou dobře. Také ráno tě zachrání nějaký ten dlabanec (ovoce, ovesné vločky...). Dodáš tělu potřebnou energii a nabereš sílu. Naprostou klasikou je silná polévka (nejlépe česnečka nebo zelňačka), která tě postaví na nohy.

6) Dodej tělu vitaminy! Ať už v podobě tabletek nebo rozpustného multivitaminu nebo třeba džusu rozhodně je to další způsob, jak bojovat proti kocovině. Vitamin B a C ti dodá energii, abys zvládl celý den.

7) Zázvor pomáhá na nevolnosti! Jakékoliv bylinkové odvary uklidní tvůj žaludek (př.: mátový či heřmánková čaj).

8) Spánek a sprcha jsou samozřejmostí! Samozřejmě ti pomůže, pokud se do růžova vyspíš a dáš si osvěžující sprchu, kde si schladíš hlavu. Pomoct ti může také procházka na čerstvém vzduchu. Někteří zastávají názor, že vše je jen v hlavě. Že žádný z těchto "pomocníků" ti nepomůže, pokud tomu nebudeš věřit. Buď chlap, překonej se a postav se na obě nohy. Někdy se v životě musíme prostě přemáhat. A pak spamujeme své kamarády se slovy, že už nikdy nebudeme pít... teda až do příštího pátku samozřejmě!


Související články