Menu
Úvod  › 

Oholený nebo vousatý?

Stále uvažuješ nad tím, jestli mít hladce oholenou tvář nebo si nechat narůst dlouhé vousy? Já ti poradím se rozhodnout.

Dříve bylo zvykem vídat jedině oholené muže (vousy měli jen bezdomovci), v poslední době frčí naopak hlavně vousatí. Samozřejmě, záleží čistě na tobě, co tobě se líbí a cítíš se v tom dobře. Každý jsme jiní, každý máme jiný vkus.

Zeptala jsem se několika žen, jestli ony dávají přednost vousáčům nebo hladce oholeným. A tady jsou odpovědi:

"Mně osobně se vždycky líbila oholená tvář, ale v poslední době si zvykám na vousy. Když se nad tím zamyslím, už mi to vůbec nevadí, i když mi z počátku tento trend přišel směšný. Líbí se mi to, ale k tomu mužovi to musí sedět." (Lenka, 24 let)

"Můj přítel to střídá. Chvíli má prales, chvíli je oholený. Já ho miluji v obou podobách." (Alžběta, 20let)

"Já si naprosto potrpím na vousy! Miluji to. Považuji to za symbol mužství. Nechci chodit přece s malým klukem, připadala bych si jako pedofil. Navíc prohrábnout se v jeho chloupcích a cítit je na tváři při každém polibku... nádherný pocit." (Alena, 29let)

"Nikdy jsem nepochopila, proč si to chlapi nechávají narůst. Je to neslušné. Upravený muž by měl být vždy hladce oholen. Prostě jsou muži líní, a tak se přestali holit a udělali z toho trend. Nic jiného v tom není. Akorát to škrábe při líbání a dobře to nevypadá." (Míša, 18let)

"Na svém klukovi mám ráda malé strniště. Nevypadá jako malé dítě, ale zároveň není zarostlý. Prostě tak akorát. Je to roztomilé a k němu to sedí. Možná by jiný muž vypadal neupraveně. Záleží na každém." (Katka, 19let)

"To záleží na tom, jaký má styl. Když se umí oblékat a vousy nosit, tak ať je má. Ale když se mladý kluk, kterému pořádně ani nerostou, o něco takového snaží, tak je to spíše vtipné. K tomuto by každý měl dospět. Pár chloupků rozhodně není sexy. Za to u stylaře, co ví, co se nosí a jak to kombinovat... to je jiná káva!" (Lucie, 21let)

"Já to upřímně vůbec neřeším. Když se mi ten kluk bude líbit, tak se mi bude líbit. Hlavně mi musí sednout, vzhled není vždy tak důležitý. Ať už s vousy nebo bez, zamilovávat se jen kvůli tomu nebudu." (Aneta, 27let)

Jak vidíš, ženy a jejich názory se liší. Každé se líbí něco jiného, každá něco jiného preferuje. Ovšem tyto výpovědi tě můžou inspirovat a dovést k rozhodnutí - vousy ano nebo ne?!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Co je trendy a stylové