Menu
Úvod  ›   › 

O čem s mužem mluvit na prvním rande?!

A je to tady, čeká tě rande s mužem, který se zdá být velmi sympatický. Nechceš to pokazit, tak nepodceňuješ přípravy.

Už je to dlouho, co sis s někým vyrazila, a tak se bojíš, jestli si nevyšla ze cviku. Můžu tě ujistit, že se není čeho bát. On ti hlavu neukousne. Pokud to nebude probíhat hladce, tak ti prostě není souzený - asi to tak má být, přijde jiný a lepší!

Bojíš se, že se nebudete mít o čem bavit? Že bude trapné ticho a ty v hlavě budeš přemítat, jakou trapnou historku na něj vychrlíš? Mám pro tebe pár tipů, které ti pomohou v komunikaci s muži.

1) Buď uvolněná! Zhluboka se nadechni a vydechni. Nejde o život, tak nejde o nic. On je jistě taky nervózní. Navíc, co se může stát tak hrozného?

2) Buď svá! Ne aby tě napadlo si na něco hrát. Buď taková, jaká jsi normálně. Samozřejmě asi nebudeš přímo taková, jaká jsi mezi kamarády, které znáš už dlouho. Ale rozhodně mu ukaž, jak báječnou povahu máš a jak super dokážeš být!

3) Nevyděs ho! To tak trochu souvisí s tím, aby ses uklidnila. Nemluv příliš zmateně a rychle, nebylo by ti rozumět. Nemávej okolo sebe rukama, a jestliže řekne něco vtipného, usměj se, ale nezačni se tlemit přes celou restauraci tím velmi známým hlasitým smíchem.

4) Nemluv jen o sobě! Jenom samé "já, já, já a zase já". Chceš se přeci dozvědět i něco o něm. Jestliže patří mezi ty stydlivější a moc toho nenamluví, tak se prostě ptej. Ptej se na všechno, co tě zajímá. Nebuď příliš osobní, spíše zvol klasičtější otázky, které později přesměruješ na ty citlivější. Můžeš se zeptat:

  • na školu, studia, práci
  • na zájmy, koníčky, co rád dělá ve volném čase
  • knihy, filmy, hudbu, kulturu
  • jaký měl den, co dělal
  • co dělal o prázdninách, jestli rád cestuje, jaká všechna místa již navštívil
  • jaká místa ve městě má rád, kam rád chodí
  • atd...

5) Neunuď ho! Ne aby tě napadlo mu 2hodiny vykládat o tom, jak si 7let tancovala a co všechno jste s tvým týmem vyhráli a co jste dělali a jak jste to dělali. Možná ho to ze začátku bude zajímat, ale když se v tancování nevyzná a nebude tušit, o čem mluvíš, tak ho to po chvíli začne otravovat a nudit! Není to žádná věda. Ani neexistuje obecný návod, jak se seznámit, komunikovat s mužem a o čem tlachat. Nech všemu volný průběh - ono se to nějak vyvine.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Randění a flirtování