Menu
Úvod  › 

Tipy jak s novým rokem zlepšit svůj život k lepšímu

Kdo by netoužil mít lepší život? To je snem patrně každého z nás. Jde jen o to, že každý má jiné představy o tom, co lepší život je? Někdo by rád změnil svou postavu, jiný práci, finanční podmínky, zdraví, vztahy. Pravdou je, že vlastně vše souvisí se vším. Nelze se zlepšovat v jednom a nechat zaostávat druhé. Jde jen o to zjistit, jak si v které oblasti stojíme.

Nejlepší na tom všem je, že každý člověk hledá zaručené návody na to, jak být úspěšný, šťastný, spokojený. Přitom odpověď na tyto otázky má každý uvnitř sebe. Jen si toho zatím není vědom. My vám pomůžeme, jak najít odpověď sami. Nikoho dalšího k tomu totiž nepotřebujete. Nikdo další vám štěstí, úspěch, ani zdraví nezaručí - jen vy sami.

Zdroj:Tipy jak s novým rokem zlepšit svůj život

Koláč na 4 díly

Zkuste si představit koláč, který máte rozdělit na 4 díly. První díl se jmenuje zdraví, druhý vztahy, třetí kariéra a finance, čtvrtý osobní život. Ke každému dílku koláče zkuste napsat číslo, kde si myslíte, že se na stupni od jedničky do desítky právě nacházíte. Pokud je vaše zdraví poměrně dobré, pak dejte třeba 6. Jaké jsou vaše vztahy? Stojí to za starou bačkoru? Pak se obodujte třeba číslem 4. Tak to udělejte s každým dílem koláče. A co dál? Dál je to snadnější, než si myslíte. Na kus papíru si napište, co vše byste měli/mohli udělat, abyste se dostali co nejblíže desítce.

Zdraví

Může to být třeba to, že zařadíte pravidelné procházky nebo nějakou jinou pohybovou aktivitu. Nebo to, že začnete jíst zdravěji. Případně, že konečně navštívíte toho lékaře a nebudete prohlídku již dále odkládat. Sami nejlépe víte, co máte udělat.

Vztahy

Vztahy nestojí za nic? Pak přemýšlejte, kde děláte chybu. Zda si nehledáte stále tytéž partnery/partnerky. Opět si napište vaše postřehy, co můžete udělat pro zlepšení. Možná se začít i jinak chovat? A třeba také zhubnout? Což souvisí se zdravím. Tady vidíte, jak na sebe všechny 4 dílky koláče navazují.

Kariéra a finance

Není to nejhorší, ale máte dojem, že by to chtělo zase posunout se o kus dál? Pak směle do toho. Pokud už nemáte kam vyrůst ve vaší firmě, zvažte změnu zaměstnání. Ale ne tak, že podniknete bláznivý krok a dáte výpověď dřív, než si zajistíte novou práci. Opět si vše sepište a naplánujte.

Osobní život

Osobní život je směsicí prvních třech. Tedy spokojení budeme, pokud budeme zdraví, mít zdravé vztahy a dobře placenou práci, která nás zároveň i baví. Místo by mělo zůstat také pro koníčky, odpočinek a relaxaci. Váš seznam si pečlivě uschovejte a postupujte podle něj. Hodně štěstí...

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Články ze života