Menu
Úvod  › 

Co pomáhá proti bolestivé menstruaci?

Měsíc co měsíc si mnohé ženy musí protrpět menstruaci a s ní i bolesti podbřišku a další nepříjemné jevy, jako je bolest v kříži, hlavy, malátnost. Bolesti mohou být tak trýznivé, že mnohé ženy vyřadí na dva i tři dny z běžného života. Zatímco některá menstruaci projde bez větších problémů, jiná může trpět.

To co jedna žena považuje za silnou a nepříjemnou menstruaci, může druhá ustát a být v pohodě. Tak či onak každá žena má jiný práh bolesti a je důležité respektovat názor každé z nich. Nejčastěji se uchylují ženy k chemickým lékům, i když nejsou zrovna fanoušky chemie, ale bolesti jsou tak silné, že jedině Ibuprofen či jiné léky zmírní utrpení. Co jiného může mimo klasických léků pomoci?

Bolestivá menstruace

Co dělat?

Bylinky

Existuje mnoho bylinek, které pomáhají mírnit menstruační křeče. Ať už je to pupalka dvouletá, heřmánek, třezalka, bazalka a další. Bylinky můžete pít jako čaj, ale klidně si dopřát i uvolňující koupel. V lékárně najdete i bylinkové směsi speciálně určené na ženské potíže. Má to pouze jeden háček - bylinky je potřeba pít už před začátkem menstruace a chvíli trvá, než zaberou.

Termofor na břicho

Perfektním pomocníkem je i termofor - gumová láhev na horkou vodu. Pak už stačí přiložit ručník a položit termofor, který příjemně prohřeje postižená místa. Ať už břicho či záda. Až vás přepadnou bolesti, uvařte si bylinkový čaj nebo dobré kakao, zalezte si do postele a pusťte oblíbený film. Termofor vaše bolesti rozpustí.

Cvičení

Pokaždé, když máte menstruaci, říkáte si, že cvičit nebudete? To je velká chyba. Cvičení je výtečným pomocníkem proti bolesti. Samozřejmě nikdo nechce, ať se přepínáte. Zkusit můžete břišní tance, jógu, pilates či plavání.

Vitamíny

Vitamíny jsou během menstruace obzvlášť potřeba. Vitamíny B, C, E dokážou tlumit bolesti. Ještě než vám začne menstruace, postarejte se, aby mělo vaše tělo dostatek těchto vitamínů. Ať už formou potravin nebo šumivých vitamínů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Ženy