Menu
Úvod  › 

Minimalismus v šatníku: Jak na bezbolestnou očistu?

Očista šatníku je očista mysli. Tak, jak zavalená je naše skříň, je většinou zavalená i naše hlava. Zbavte se všeho nepotřebného, najděte svůj osobitý styl a jako odměna na vás čeká skříň, ve které vždy najdete něco na sebe.

Basic kousky: Seznamte se

Aby byl šatník minimalistický a přesto funkční, musí být všechny kousky dobře kombinovatelné. Proto je základem každého šatníku několik basic kousků. Jednobarevná trička a košile, pohodlné džíny, černé lodičky, ... však to znáte. Basic kousky by měly být neutrální, nadčasové a pokud možno bez zbytečných aplikací.

Tip: Super basic kousky najdete na bolf.cz

Znáte se dobře?

Aby proběhla očista šatníku hladce, a vy jste s výsledkem byli spokojeni, je potřeba znát svůj styl. Je váš styl spíš sexy, romantický, elegantní nebo třeba sportovní? Bezva - aspoň víte, na čem stavět.

Pokud si nejste jisti, jak svůj styl definovat, nebo ho třeba teprve hledáte, dobrou nápovědou vám budou kousky, které nosíte nejčastěji, a nejvíce vám sluší. V čem se nejlépe cítíte? Jaké oblečení máte nejraději? To, jestli raději nosíte džíny a mikinu nebo třeba volánkové šaty vám napoví, pro jaké oblečení je ve vašem šatníku místo a jaké musí pryč.

Vaše osobní barevná paleta

Máte tři oblíbené barvy, které nosíte nejčastěji a které vám nejvíce sluší? Tak se jich držte! Každému z nás sedí několik pestrých barev a právě to jsou barvy, kterých bychom se měli držet. Kromě hnědých, šedých, bílých a černých basic kousků pak můžeme kupovat oblečení právě v těchto barvách. Určitě vás potěší ta výhoda, že se pak všechno ke vašem šatníku hodí ke všemu!

Očista šatníku ve třech krocích

Vymezte si třeba celý den a vezměte očistu šatníku opravdu vážně. Klidně si každý kousek vyzkoušejte a zjistěte, jak se s v něm cítíte. A začněte oblečení skládat na hromádky:

  • Na jednu dejte oblečení, které nosíte.
  • Na druhou dejte oblečení, které vám je, nenosíte ho, ale chtěla byste.
  • Na třetí dejte oblečení, které jste neměla na sobě déle než rok a oblečení, které vám není.

První hromádku ukliďte do šatníku. Druhou dejte zvlášť tak, abyste na ní viděla, kdykoliv se budete někam chystat. A třetí se nekompromisně zbavte. Jakmile něco z druhé hromádky vezmete na sebe, zařaďte to do šatníku. Zbytek po třech měsících vyhoďte, darujte či prodejte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články