Menu
Úvod  › 

Zatoč s rýmečkou!

Ano, rýmečka, ta dokáže skolit i toho největšího a nejsilnějšího chlapa. Jelikož je venku zima, tak jsou naše nosy ohroženy právě rýmou a já se rozhodla sepsat pár tipů, jak s ní bojovat.

Samozřejmě se říká, že neléčená rýma trvá týden a léčená 7 dní, přesto existují rady, které ti s trápením pomohou.

1) Dodržuj dostatečný pitný režim! Budeš muset ze sebe veškerou infekci vyčůrat a vypotit. Pij hlavně teplý čaj a vyvaruj se kofeinu, který tělo dehydratuje.

2) Vsaď na bylinky! Bylinky mají léčivé účinky a ne málo lidí na ně nedá dopustit. Uvař si bylinkový čaj s medem a citronem.

3) Dopřej si teplý vývar! Tohle je klasická rada babiček, kterou nám kladou na srdce už od pradávna. Tvůj nos také potěší kořeněná a výrazná jídla, jako třeba pokrmy s česnekem nebo cibulí.

4) Dostaň do těla co nejvíce vitaminů! Ať už v podobě doplňků stravy s vitaminem C nebo ovoce - tohle ti dodá energii a pomůže ti!

5) Ponoř nohy do horké vody! Další babská rada, která funguje po tisíciletí. Jakmile voda trošku zchladne, honem skoč do postele, abys neprochladl.

6) Vypláchni si nos! Kromě běžných nosních kapek, které si můžeš nakapat přes den jen párkrát, pořiď si i kapky s obsahem mořské soli. Sůl ti nemůže uškodit, tak si ji můžeš stříkat po celý den. Bude to příjemné a pomůže ti od případného ucpaného nosu. Pokud přece jen nemáš u sebe tyto kapky, vypláchni si nos horkou vodou. Jednoduše si dej do dlaní vodu a nosem do ní "zafuň"!

7) V lékárně si taky nezapomeň koupit něco na odřený nos! Z toho neustálého smrkání a otírání kapesníkem bude tvůj nos rudnout a loupat se. Kup si mastičku, která jej bude hojit, abys nevypadal brzy jako klaun a mohl si do společnosti.

8) Napařuj si nos! Další z rad nad zlato. Nalij do hrnce vařící vodu, dej si přes hlavu ručník a nasávej nosem páru. Pěkně se ti to v dutinách uvolní a vše půjde ven. Ulevíš si tak od bolesti hlavy.

9) Hlavně odpočívej! Tvůj organismus je vlivem nachlazení oslabený a zpomalený. Nepodceňuj blbou rýmečku a lež v pohodlí a teplé posteli.

10) A nakonec rada na závěr:

Nespáchej sebevraždu! Nejsi první ani poslední člověk, kterého přemohla rýma. Svět se nebortí a za týden ti bude zase dobře. Není to nic příjemného, ale rozhodně existují i horší a nebezpečnější nemoci. Buď rád, že je to jen nachlazení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články