Menu
Úvod  › 

Nejčastější chyby při používání opalovacího krému

Opalovací krém je nezbytným kosmetickým vybavením během pobytu na sluníčku. Dobrou zprávou je, že ho používáte, méně uspokojivou zprávou však je, že při jeho používání často chybujete. Nepoužívají-li se opalovací přípravky správně, nemusí poskytnout požadovanou ochranu před slunečním zářením. Společně se dnes zaměříme na nejčastější chyby, kterých se dopouštíte možná i vy.

Laciné opalovací krémy

Touha ušetřit nějakou tu korunu by nebyla samo o sobě špatná. Špatné je, když šetříme na úkor svého zdraví. Ať už se to potravin či kosmetiky týče. Mnoho laciných opalovacích přípravků obsahuje totiž s potřebnou ochranou i řadu škodlivin, jako je například syntetický estrogen či methylisothiazolinon (MI) konzervační látka a jeden z alergenů způsobujících bolestivé kožní vyrážky. Opalovací krémy vybírejte podle seznamu ingrediencí ne jen podle výše ochrany. Občas je hold potřeba si připlatit za kvalitu, ale zdraví máme jen jedno.

Zdroj:Opalovací krém

Nedostatečná aplikace

Opalovacím přípravkem rozhodně nešetřete. Při testech SPF faktoru bylo zjištěno, že potřebné množství pro rodinu na 2 hodiny na sluníčku odpovídá přibližně 100 ml opalovacího přípravku.

Voděodolný přípravek nevydrží celý den

To, že je na přípravku uvedeno voděodolný neznamená, že se stačí nakrémovat jen jednou či dvakrát za den. S každým koupáním se sluneční ochrana zmenšuje. Tudíž chcete-li sobě a svým dětem zajistit dostatečnou ochranu před slunečním zářením, opakujte aplikaci krému či jiného opalovacího přípravku v pravidelných intervalech.

Krémujete se bezprostředně před opalováním

Další chybou je přijít na pláž, vybalit si věci a nakrémovat se. Při příchodu na pláž už máte být dávno nakrémováni. Než se přípravek vsákne do pokožky, trvá 20 až 30 minut. Tudíž jste první půl hodinu na slunci nechráněni.

Chráníte opravdu celé tělo?

A teď ruku na srdce, krémujete si opravdu vždy celé tělo? To znamená i uši, krk, rty a jiná choulostivá místa? Mimo krému je vhodné pořídit si balzám či rtěnku s ochranným faktorem. Rty jsou něco, co je často opomíjeno.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)

Související články