Menu
Úvod  › 

Jak zabránit nemocem?!

Venku je chladno a ze všech stran na tebe útočí viry a bakterie. Teď si ale přece nemůžeš dovolit onemocnět! Navíc nemoc není rozhodně příjemná záležitost, kdo by ji chtěl?

Připravila jsem si pro tebe pár rad a tipů, jak se vyvarovat všem nemocem v okolí. Když tyto body budeš dodržovat, přežiješ svátky ve zdraví!

1) Myj si ruce co nejčastěji! Pokaždé, když přijde z venku, z práce, ze školy... umyj si ruce. Hygiena je v této době velmi důležitá, tak bys ji neměl podceňovat! Spousta lidí v dnešní době u sebe nosí malé antibakteriální gely, které si v případě nouze namažou na ruce. Dnes to není již nic divného ani drahého. Porozhlédni se v lékárně a drogerii.

2) Vyvaruj se místům, kde je hodně lidí! Obzvlášť nebezpečná teď bude veřejná hromadná doprava. Vlaky, autobusy, metra a tramvaje jsou plné lidí a taky plné bakterií a virů. Někdo na tebe kýchne a přenese tak na tebe svou nemoc. Samozřejmě nejlepší by bylo nosit neustále roušku na puse, ale pokud nemáš jinou možnost, vracím se k bodu číslo jedna. Nos u sebe antibakteriální gel nebo ubrousky, zbytečně vše neohmatávej a při první příležitosti si umyj ruce. Že by sis neměl cumlat prsty snad ani říkat nemusím, ne?

3) Vyhýbej se nakaženým! Když víš, že někdo v práci nebo ve škole je nemocný, vyhýbej se mu. Nesahej na věci, na které sahal on. Nedovol, aby při mluvení na tebe prskal. Nepij ze stejné lahve nebo nejezte z jednoho talíře. Nakažený by měl být natolik slušný, že se bude snažit nikoho nenakazit.

4) Pečlivě se oblíkej! V zimě bude zapotřebí pohodlné a teplé oblečení. Že se šály, čepice a rukavice už nenosí? Omyl! Tyto trendy z módy nikdy nevyjdou. Dnes máme to štěstí, že si všichni potrpí na pěkném vzhledu a tak se dají sehnat opravdu stylové kousky, které tvůj outfit ještě vylepší!

5) Větrej dostatečně často! Dodržuj, aby doma byl čistý vzduch. Veškeré bakterie a viry dostaň ven, kde umrznou. Zadýchaná místnost plná lidí není v této situaci bezpečná.

6) Zahřej se! Pokaždé když přijdeš ze zimy, udělej si horkou koupel. A poté se zabal do deky a pij horký (bylinkový) čaj, který ti na krk udělá velmi dobře.

7) Pečuj o svůj imunitní systém! Alkohol a cigarety tvůj imunitní systém oslabují, vyřaď je ze svého jídelníčku. Naopak bys měl dodržovat zdravou životosprávu. To znamená, abys jedl hodně zeleniny a ovoce (vyváženou a bohatou stravu). Koupit si můžeš také doplňky stravy, které tvou imunitu posílí (minimálně vitamin C je prospěšný). Přeji ti, aby ty i tvá rodina jste ve zdraví a šťastně přežili vánoční čas! Je to čas, kdy má být celá rodinka pohromadě, tak si to užívejte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články