Menu
Úvod  › 

Co byste měli vědět dřív, než nazujete žabky

Žabky patří k oblíbené letní obuvi. Hodí se pro každodenní nošení, ať už na pláž, ale i kratší pochůzky. Existují lidé, kteří však v žabkách tráví celé dny. Možná, až zjistíte, jak si tím můžete škodit, změníte úhel pohledu a začnete je střídat i s jinou obuví.

Rozhodně vás nechceme nabádat, ať přestanete nosit žabky. Pravdou je, že jde o vděčnou letní obuv. Avšak nic se nemá přehánět a nošení žabek už vůbec ne. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Zdroj:Žabky

Žabky škodí chodidlům

Pokud nemáte vyloženě anatomicky tvarované žabky, ale ty klasické za pár kaček, škodíte tak svým chodidlům, zejména patám. Žabky totiž nijak netlumí dopad chodidla, hlavně paty na tvrdou plochu, a tak se může stát, že vás tu a tam začnou pobolívat z nejasných příčin nohy a paty. Jejich slabá podrážka nijak netlumí nárazy.

Bolesti zad a kloubů

Jak jsme již výše uvedli, žabky jsou de facto takové placky a nejenže nefixují pořádně nohu, takže hrozí výron kotníku, ale jejich nošení způsobuje i bolesti zad a kloubů. Pokud trpíte bolestmi zad a není vám jasné proč, popřemýšlejte, zda nenosíte během léta příliš často žabky - obuv původně určená pouze na pláž. Tím, že žabky neposkytují tělu žádnou oporu, musí tělo vynaložit značné úsilí na udržení stability, takže se začnou namáhat klouby i záda.

Plísně a další neřádi

Patrně by vás vůbec nenapadlo dát si plísně nohou do spojitosti s žabkami, které jsou vzdušné. To je sice pravda, ale nosíte-li žabky umělých materiálů celý den, ploska nohy je ohrožená a nejen plísněmi. Téměř bosá noha, která poletuje v této nestabilní obuvi, se nezřídka setká i s chodníkem, kde na sebe nabere bakterie. Pak stačí puchýř či oděrka a malér je na světě. Možná už chápete trend ponožek v sandálech. Je to sice módní peklo, ale z pohledu hygieny naprosto v pořádku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články