Menu
Úvod  › 

Jak chránit pokožku během léta?

Během léta je naprostou nutností chránit pokožku před ostrými slunečními paprsky. Chráníme tím nejen pokožku, ale i své zdraví. UVB a UVA záření je pro pokožku bez dostačující ochrany škodlivé, proto bychom měli myslet na krémy s ochrannými faktory, různá opatření a doplňky stravy.

Sluníčko nás nabíjí pozitivní energií, naši pleť umí krásně rozzářit a dát slušivý opálený vzhled. Přestože zásady "zdravého opalování" znají všichni, ne všichni se těmito zásadami řídí. A protože je opakování matkou moudrosti, připomeneme si jak chránit pokožku během léta.

Zásady zdravého opalování

  • Od 11 hodin do 15 hodin je záření nejagresivnější, tudíž se v tomto čase sluníčku snažte schovat. Pobyt ve stínku je příjemný a využijte tento čas k relaxaci.
  • Používejte krémy s ochrannými faktory dle svého fototypu. Pokud se nacházíte u vody, opakujte nános ochranného krému a nevěřte tomu, že vám stačí se natřít jen jednou, když je na výrobku napsáno, že je voděodolný.
  • Cítíte-li, že vás pálí pokožka, případně začínáte červenat, okamžitě jděte do stínu a přehoďte si přes sebe tričko či nějakou lehkou látku - třeba šátek.
  • Toužíte-li opravdu po opálené pokožce, věřte, že nemá smysl opalovat se jedno odpoledne. Zatímco někdo chytá bronz hravě, druhý s tím může mít problémy. Opalovat se má po trošičkách. Stačí po 10 až 25 minutách denně v závislosti od typu vaší pokožky. Každý den trošku a samozřejmě s opalovacím krémem po ruce.
  • Po pobytu na sluníčku nezapomínejte použít i kosmetiku po opalování. Pokožce se dostane zklidňujících účinků a dostatečné hydratace. Výtečná jsou tělová mléka s vitamínem E.
  • Na obličej a mateřská znaménka používejte přípravky s vyšším UV faktorem než na zbytek těla.
  • Během léta konzumujte dostatečné množství ovoce a zeleniny, které příznivě působí na pokožku, případně oživte svůj jídelníček o doplňky stravy, čímž docílíte zdravé pokožky a zároveň ji budete i chránit.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články