Menu
Úvod  › 

Top fobie, které nejvíc trápí muže

Ačkoliv bylo zjištěno, že fobie trápí z větší části ženy, nevyhnou se jim ani muži. A není jich zrovna málo! I pány pronásledují hororové pocity či chorobný strach z některých věcí. I fobie má své stupně od nejnižší po nejintenzívnější. Jedná se de facto o psychickou poruchu, která propuká již v dětství a v dospělosti buď postupně zaniká, ale přetrvávat může i celý život ? zvlášť pokud daný jedinec tento svůj problém nijak neřeší a patří k úzkostlivým a labilním povahám.

Znáte ten pocit, kdy se vám zrychlí tep a pocítíte tlak na hrudi a sucho v ústech? V tom lepším případě jste zamilovaní, v horším se jedná o strach/fobii. Společně se dnes podíváme na nejčastější fobie, kterým muži podléhají.

Zdroj:Fóbie

Strach z krásných žen - Venustraphobia

Zní vám to legračně? Popravdě pacient trpící touto fobií to nemá vůbec lehké. Pravděpodobně jde o negativní zkušenost, za kterou stojí buď matka, učitelka nebo první láska. Odmítavého postoje je obtížné se zbavit. V dávných dobách, kdy lidé věřili na pověry, se muži báli krásných amazonek nebo žen, o kterých se prohlašovalo, že jsou čarodějnice. I dnes ještě existuje u mužů strach z krásných žen - Venustraphobia.

Obava z nehezkého vzhledu - Dysmorphobia

Krása je velmi relativní pojem a mnoho mužů nedokáže tento fakt pochopit. Chorobná úzkost z nehezkého vzhledu se projevuje vždy, když je společnost podmaněná vzhledem těla. Zatímco ženy dávají přednost založení rodiny a finančnímu zabezpečení, muži úzkostlivě dbají o svůj zevnějšek. Příkladem jsou všichni ti plastičtí Kenové apod.

Strach z práce - Ergophobia

Nenechte se zmást, protože tady nejde o lenivost, ale o chorobu. Určitá životní etapa nás staví do situace, kdy jsme nuceni začít vydělávat a obstarávat si prostředky na živobytí. Někoho práce baví, druhého ne - to ještě neznamená, že jde o fobii. O nemoc jde až tehdy, má-li člověk z vykonávané práce, pracovních podmínek a kolegů strach. Pokud nepomůže ani změna zaměstnání a prostředí, je nutné vyhledat odbornou pomoc.

Strach ze zvracení - Emetophobia

Tento problém postihuje asi 9 % populace a původ může opět spočívat v traumatizujícím zážitku v dětství. Lidé s touto fobií se vyhýbají situacím, jako je stravování mimo domov, konzumaci alkoholu, cestování, péče o děti, které přirozeně zvracejí apod.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články