Menu
Úvod  › 

10 poznávacích znamení baťůžkářů

Baťůžkáři jsou naprosto zvláštním druhem cestovatelů. Podle těchto znaků je poznáte na několik kilometrů.

Baťůžkáři jsou zvláštním živočišným druhem. Cestují na dlouhé vzdálenosti s vynaložením minimálních prostředků. Poznáte je na dálku a nejspíš jim budete závidět:

1. Cestují s minimem zavazadel

Pravověrný baťůžkář nikdy nezaplatí peníze navíc za nadměrné zavazadlo. Navíc si je vědom toho, že každý kilogram navíc bude muset nosit na zádech při honu za nejlevnějším ubytováním či v hromadné dopravě. Každé zavazadlo ztěžuje pohyblivost a dá vám nálepku turisty. A turisté jsou vždy první na řadě při potenciálním okradení či "natažení." Čím méně zavazadel, tím menší problémy.

2. Hledají věci zadarmo

Baťůžkáři převádějí do praxe heslo, že nejlepší věci v životě jsou zadarmo. Dokáží si najít celou řadu aktivit, za které se nemusí platit. Místo nudných galerií s drahým vstupným si prohlížejí volně přístupné výstavy a vychutnávají si produkci pouličních muzikantů. Nestydí se zeptat se na možnosti slev a uplatnit je.

3. Hledají levné jízdenky

Typickým dopravním prostředkem baťůžkářů jsou vlaky, které je přepraví až do středu města za málo peněz. Navíc hledají výhodné jízdenky a slevy. V řadě měst například existuje možnost koupit si časově omezenou jízdenku hromadné dopravy, která vyjde mnohem levněji než nákup několika jednotlivých jízdenek.

4. Navštěvují drahé destinace mimo sezónu

Jen málo návštěvníků si troufne vyrazit do Paříže v lednu. Ale pro baťůžkáře to není problém. Ostatně pokud chcete nakupovat nebo brouzdat po Louvru, je úplně jedno, jaké je venku počasí. S návratem vysokých teplot a slunce se totiž vrátí zpátky i vysoké ceny.

5. Kupují letenky v předstihu

Baťůžkáři si nemohou dovolit utratit horentní částky za letenky. Nakupují proto v akcích, které mají aerolinky v průběhu roku (Valentýn, Vánoce apod.). Vědí také, že čím časnější rezervaci letenek udělají, tím levnější letenky budou.

6. Navštěvují levné destinace

Baťůžkáři nestojí o mačkaní na přecpaných plážích, kde za láhev vody zaplatíte tolik jako běžně za víno. Vybírají si destinace s nízkými cenami. Ví například, že v zemích východní Evropy, či některých asijských destinacích objeví spoustu zajímavých atrakcí za zlomkovou cenu.

7. Plánují chytře

Proč platit další zbytečné peníze za noc v hotelu a ztrácet čas překonáváním dlouhých vzdáleností, když můžete strávit noc ve vlaku, v letadle či na letišti. Baťůžkáři dokáží chytrým plánováním získat čas i peníze navíc.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (1 hlas)

Související články