Menu
Úvod  ›   › 

3 tipy na podzimní výlety po ČR

Podzim je bezesporu velmi krásným ročním období. Příroda hraje všemi barvami, listí šustí pod nohama, vzduch je již nasáklý chladem, tudíž si lépe vychutnáte ovocný koláč s posypkou doplněn horkým čajem, svařeným vínem nebo grogem. Podzimní procházky přírodou mají své nezaměnitelné kouzlo. Příroda se ukládá ke spánku, a také na člověka začíná doléhat únava a přepíná do pomalejšího režimu.

Není nic lepšího, než si vyrazit o volném víkendu někam na hory. Večery při plápolajícím plamínku, pukajících polenech v ohni, vůni kouře. Posezení v pohodlném ušáku, deku přes kolena a nekonečnou pohodu.

Chata v horách

Tipy na výlet

1. Pobyty na horách

Podzimních pobytů na horách je opravdu na výběr neskutečné množství. Můžete si vybrat místo, které vás už delší dobu láká, kde jste ještě nebyli, ale i místo důvěrně známé. Tak či onak příroda je balzámem na duši. Zda dáte přednost hotelu, penzionu či soukromé chatě už je osobní preferencí. Stejně tak i další program. Každá z nabídek má svá pro i proti.

V soukromé chatě budete mít klid, ale budete muset vařit a uklízet. V penzionu budete mít rovněž klid, ale už ne tolik soukromí. Nicméně nebudete muset vařit a starat se o úklid. Hotel zase nabízí další možnosti, jako je sauna, bazén, masáže či fitness. Vynikající jsou třeba Beskydy, kde naleznete významné vrcholy: Lysá hora, Smrk, Kněhyně, Travný a další...

2. Wellness pobyty Luhačovice

Jestliže si chcete odpočinek opravdu vychutnat, pak vyrazte rovnou do wellness. A kde jinde, než do proslulých lázní Luhačovice. Snoubí v sobě pohodu, odpočinek i léčebný program. Lázeňských hotelů tam najdete víc než dost.

3. Objevte krásy světa z koňského hřbetu

Už jste někdy seděli na koni? Že ne? Pak je nejvyšší čas to vyzkoušet. Tento výlet se bude líbit vám, ale i dětem. V ČR existuje několik rančů a farem, kde pořádají výlety na koních i pro úplné začátečníky. Samozřejmě, že k ruce budete mít po celou dobu instruktora. Projedete se přírodou, zastavíte na oběd a pojdete zpátky. Někteří namísto zastávky na oběd dávají přednost balíčkům na cestu - záleží, koho si pro toto dobrodružství vyberete, včetně programu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články