Menu
Úvod  › 

Víno z Jižní Moravy ? vydejte se na romantický víkend

Jižní Morava díky své poloze patří k oblastem, kde je úspěšně produkováno červené víno. Lépe řečeno, jsou tam pěstovány modré hrozny, které se k výrobě vína používají. Červené víno se na Moravě a v Čechách pěstuje už dlouhá staletí a je tradičním doplňkem jídelníčku v našich končinách po mnoho generací.

Odrůdová rozmanitost je u červených vín pestrá, stejně tak u vín bílých. Na vinicích Jižní Moravy je pěstováno mnoho celosvětově oblíbených odrůd, jako je například Cabertnet Sauvignon, Merlot či Rulandské modré. Mimo jiné bylo v Čechách i na Jižní Moravě vyšlechtěno několik nových odrůd, které jsou dnes rozšířené. Patří sem třeba Rubinet, Neronet, André či Cabernet Moravia.

Vydejte se na víkend plný dobrodružství

Patříte-li k milovníkům vína, pak si určitě nenechte ujít zájezd do vinných sklípků. Na průzkum oblasti se můžete vydat i na vlastní pěst, protože levné ubytování Jižní Morava přímo láká k pobytu. Absolvovat tak můžete prohlídku nejen úžasných míst, ale večery si zpříjemnit v některém ze zdejších sklípků. Jižní Morava se pyšní nejen vynikajícím vínem, ale i překrásnou přírodou. Navíc si můžete domů přivést vína koupené přímo od vinařů.

Zájem o prohlídku vinných sklípků stoupá

Každoročně roste zájem návštěvníků Jižní Moravy o nabídku akcí typu otevřených vinných sklípků. Vinaři z rozličných oblastí a obcí zpřístupňují své sklepy a nabízí jednak ochutnávku, ale i prodej vín včetně prohlídky historických sklepů s výkladem a další doprovodné akce. Takový víkend lze pojmout i "romanticky", kde si užijete s přítelkyní či manželkou úžasné okamžiky a budete plní dojmů a možná i lehce "ovínění". Nezapomeňte, že ubytování Jižní Morava je vhodné zamluvit už nyní, protože během sezóny je o tuto oblast skutečně velký zájem nejen pro Čechy, ale i zahraniční turisty.

Více informací na http://ubytovani.kamsi.cz/jizni-morava .

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články