Menu
Úvod  › 

Jaká rizika může pokrýt cestovní pojištění?

Kdo plánuje cestu do zahraničí, měl by popřemýšlet i nad tím, zda se mu nebude hodit správná pojistka.

Kdo cestuje na dovolenou nebo poznávací zájezd, stačí mu to krátkodobé. Kdo na delší čas - třeba pracovně, správnou volbou je celoroční cestovní pojištění. V jakých konkrétních situacích může daná pojistka pomoci? Podívejte se s námi na přehled těch hlavních.

Zdroj:Cestovní pojištění

Léčebné výdaje

Ty jsou základním rizikem u každé cestovní pojistky. Dané krytí léčebných výdajů se vztahuje na celou řadu situací. Pokud se podíváme na ty hlavní, patří sem:

  • Ošetření u lékaře
  • Hospitalizace
  • Zákroky a operace

Dále nelze zapomínat také na to, že je pokryto i vše ostatní, co s vaším zraněním souvisí. Když se rozhodnete vyřídit pojištění na lyžovačku, máte jistotu, že bude zaplacený třeba i zásah horské služby, stejně jako veškeré transporty vaší osoby do nemocnice.

Osobní věci

Málokdo jede do zahraničí jenom tak na prázdno. Většina si bere celkem dost různých osobních věcí. Zde je třeba připomenout, že cestovní pojistka se může vztahovat i na ně. A to třeba včetně vaší sportovní, nebo jiné výbavy. Pokud jsou dané věci odcizeny, je vhodné vše nahlásit jako pojistnou událost. Na tomto základě pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Laicky řečeno dojde primárně k tomu, že dané věci, o které jste přišli, budou ze strany pojišťovny proplaceny.

Odpovědnost

I toto může být součást pojistky, kterou si sjednáte. Odpovědnost je založena na tom, že pokud někomu způsobíte škodu, tak stačí pouze kontaktovat pojišťovnu a i toto nahlásit jako pojistnou událost. A pokud bude daná škoda vymáhána, tak ji zaplatí právě pojišťovna. A na co doporučujeme při sjednávání hledět? Hlavně na to, aby se jednalo o pojištění odpovědnosti, které se týkají nejenom škod, které jsou způsobeny na majetku, ale aby se týkaly také těch škod, které mohou být způsobeny také na zdraví.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články