Menu
Úvod  › 

Co je zapotřebí ke zdravé detoxikaci organismu?

Jakmile přetížíme detoxikační systém, přestane tělo řádně fungovat. Je tedy zapotřebí udržovat náš organismus v čistém a kvalitním stavu. Každá jednotlivá buňka vykonává chemickou energetickou reakci, jež má svůj odpad. Ten se následně musí dostat k ledvinám a játrům, aby mohl být z těla vyloučen.

Nestane-li se tak, začnou se v těle ukládat toxiny, které přemění chemické prostředí v organismu na kyselé. Mnoho lidí se domnívá, že detoxikace je, když pijí dostatečné množství vody, bylinných čajů a hladoví. To je samozřejmě nesmysl a rozhodně nejde napravit léta přetěžování organismu během jednoho týdne.

Zdroj:Detoxikaci organismu

Samo - čistící systém

Lidské tělo má svůj vlastní samo - čistící systém, ale přibližně 75 % odpadních látek prochází přes játra. Nestíhají-li játra zpracovávat přebytek odpadních látek, přesouvá tělo toxiny do tukových zásob. To je mnohdy důvod, proč se některým lidem nedaří zhubnout. Detoxikace organismu je způsob, jak se zbavit usazených jedů, nastartovat metabolismus, zhubnout, napravit samočistící systém a zlepšit imunitu.

Podobně jako játra a ledviny i střeva hrají důležitou roli. Trpíme-li zácpou, zadržuje se stolice ve střevech déle a toxiny se mohou vrátit zpět do krevního oběhu. Dnes si již mnoho lidí uvědomuje, že klíčem ke zdraví je vyvážená a zdravá strava. Funguje jako prevence různých onemocnění.

Co je to detoxikace?

Detoxikace je proces, při němž se toxiny vylučují z těla různými způsoby - přes trávicí systém, pot, dýchání, močí apod. Detoxikačních metod existuje nespočet, včetně podpůrných přípravků. Základem je vždy zdravá strava bohatá na vlákninu a všechny důležité živiny, pitný režim, spánek, pohyb. Rozhodne-li se člověk pro pořádnou detoxikaci, je lépe, když navštíví odborníka. Chce-li zkusit vyčistit své tělo sám "po domácku" pak je to běh na dlouhou trať, kde je zapotřebí skutečně kompletně změnit jídelníček a vydržet pokud možno u něj natrvalo.

Časem se tělo vyčistí samo, protože je k tomu od přírody naprogramováno. Existuje mnoho potravin s detoxikačními vlastnostmi: citrusy, červená řepa, sladkovodní a mořské řasy, zelený čaj, zázvor, bylinky a další.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články