Menu
Úvod  ›   › 

Jak nejlevněji cestovat na vlastní pěst?

Nechcete se vždy spoléhat jenom na nabídku současných cestovních kanceláří, jelikož je ve vašem zájmu vyrazit také na vlastní pěst? Pokud ano, podívejte se spolu s námi, jak cestovat nejlevněji. Začneme tím nejdůležitějším, což je výběr letenek. Díky moderní době už není nutné nikam chodit.

Neváhejte a zarezervujte si letenky online, díky čemuž máte možnost porovnat si jejich konkrétní ceny a vybrat vždy tu nejvýhodnější. Roli by při výběru mělo hrát několik důležitých věcí, které ovlivňují cenu. A to konkrétně:

  • Termín odletu a příletu
  • Kombinace různých mezipřistání
  • Letecká společnost

I parkování na letišti může být levné

Letenku tedy máte. Co dále zajistit, aby vaše cesta nebyla spojena s přebytečnými náklady? Samozřejmě je to nutnost mít k dispozici parkovací místo na letišti, a to po celou dobu, co budete pryč. Vždy je totiž pohodlnější vyrazit vlastním autem, kam jednoduše naskládáte svá zavazadla. Zaplatit až na místě je finančně poměrně nevýhodné. Proto si parkování na letišti v Praze rezervujte s předstihem. Díky tomu budete mít jistoty, že ceny budou patřit skutečně k těm nejlevnějším. Poznáte, že nechávat svůj vůz přímo na letišti se může vyplatit i více, než volit některé ze záchytných parkovišť v okolí.

Využívejte různých slevových akcí

Třetím tipem na levné cestování je využívání různých slevových akcí, se kterými jsou spjaty hlavně letecké společnosti. Příkladem mohou být letenky Air Malta, které jsou často k dispozici s výraznou slevou. Proto neplánujte svůj zájezd hlavně podle sebe, ale zaměřte se na termíny daných promoakcí a tomu vše podřiďte. Platí to i při rezervací hotelů, jelikož mnoho rezervačních portálů může přijít se zajímavým zvýhodněním a právě vy budete ti, kdo ho využije. Vaše cesta tak vyjde i o desítky procent levněji, což je jistě váš hlavní cíl! Tak neváhejte a začněte plánovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články