Menu
Úvod  › 

Ušetřete na jídle na cestách

Za jídlo při cestování či dovolené můžete utratit obrovské částky nebo naopak významně ušetřit. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, nechte se inspirovat užitečnými tipy.

Vaším cestovním rozpočtem mohou výdaje za jídlo pořádně zacloumat. Nehodláte se po dobu svého cestování stravovat pouze v laciných fast foodech a přitom nehodláte utratit své životní úspory? Inspirujte se účinnými strategiemi, jak ušetřit na jídle při cestování.

Udělejte z nejlevnějšího jídla dne jídlo největší

Řada míst nabízí naprosto výborné a syté snídaně. Vzhledem k tomu, že si snídani v restauraci dopřává, v porovnání s obědem nebo večeří, minimum hostů, její ceny jsou většinou nižší než u ostatních jídel během dne. V rámci úspor proto udělejte ze snídaně hlavní jídlo dne. Navíc celá řada hotelů nabízí snídani v ceně ubytování. Využijte toho a ušetřete na obědu.

Ochutnejte místní kuchyni

Místní kuchyně vychází obvykle z místních hojných zdrojů, proto je v porovnání s ostatními jídly obvykle levnější. Jestliže se budete snažit najít v restauracích jen jídla, na která jste zvyklí z domova, utratíte zbytečně moc peněz. Například za banány zaplatíte v afrických destinacích mnohem méně, než když po nich zatoužíte ve Anglii. A naopak se sháněním opečené slaniny, párečků a vajec na typickou anglickou snídani budete mít v afrických zemích poměrně značný problém. Nebojte se ochutnat místní speciality. Kromě výjimečného zážitku ušetříte i svou peněženku.

Navštivte supermarket

Doma pravděpodobně také nevečeříte každý den v restauraci, tak proč by to mělo být nutností na cestách? Nakupte v místním supermarketu potraviny na několik studených večeří a ušetříte. Prakticky všude objevíte místní obchůdek, kde můžete nakoupit jídlo, které vás vyjde několikanásobně levněji než v restauraci. Stejně tak si předem nakupte jídlo na cestu dopravními prostředky. Jídlo prodávané ve vlacích, autobusech, či letadlech vás vyjde obvykle mnohem dráž.

Využívejte denní menu

Využijete-li nabídek denního menu restaurací, můžete si na místních specialitách pochutnat za zlomkovou cenu. Polední menu nabízí naprostá většina restaurací.

Nechte si poradit od místních

Obyvatelé města, ve kterém se právě pohybujete, obvykle ví, kde se dá dobře najíst levně. Nejste tak odkázáni na drahé podniky v centru, nebo na turistické průvodce. Místní dobře znají i podniky v okrajových čtvrtích a ví, které jsou nově otevřené. Nestyďte se zeptat se a nechat si poradit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články