Menu
Úvod  ›   › 

Na co nezapomenout při odjezdu na dovolenou

Venku sice mrzne, až praští, ale už listujete katalogy cestovních kanceláří a vidíte se s drinkem v ruce na pláži? Sluníčko hřeje, moře šplouchá, prsty boříte do sluncem vyhřátého písku? To vše je sice moc fajn, ale mimo krásných představ bude potřeba zařídit spoustu věcí ještě předtím, než na dovolenou snů vyrazíte. Které to jsou, vám připomeneme v dnešním článku.

Platnost dokladů + kopie

Těsně před odjezdem na dovolenou zjistit, že máme propadlý cestovní pas či občanský průkaz by bylo nejspíš na mrtvici. Nenechávejte tyto věci náhodě, doba vyřízení nového dokladu může trvat od dvou týdnů do jednoho měsíce, za příplatek se dá urychlit, ale nač zbytečně vyhazovat peníze. Mimo kontroly platnosti dokladů si opatřete pro jistotu i jejich kopie a uložte si je do emailu. V případě odcizení či ztráty nemusíte propadat zoufalství a budete se mít čím prokázat.

Zdroj:Dovolená

Pojistěte se

Zjistěte, zda cestovní pojištění není spojeno už s vaší bankovní kartou - občas tomu tak bývá. Pokud tomu tak není, sjednejte si cestovní pojištění zvlášť. Rozhodně se nevyplácí tento krok zanedbat. Cestovní pojištění kryje náklady spojené s případným zdravotním ošetřením. Nemusíte běhat od jedné pojišťovny ke druhé, dnes se dá pojištění sjednat online z pohodlí domova. Zapomenete-li na něj, pojistěte se klidně z místa dovolené, platnosti nabývá ihned po připsání částky na účet poskytovatele.

Nezapomeňte aktivovat roaming

Aktivujte si roaming, aby vám v případě nouze vůbec k něčemu telefon byl. Rovněž si do telefonu uložte veškerá důležitá telefonní čísla a zapište si je taktéž do diáře. Než odcestujete, dejte na sebe telefonní kontakt i sousedům (kdyby se něco u vás stalo, jako je prasklé potrubí, požár a jiné, ať jste včas informováni a můžete k vám do bytu poslat někoho z příbuzných). K dalším důležitým kontaktům patří číslo do banky, ať můžete zablokovat platební kartu pro případ odcizení, asistenční číslo pojišťovny a další. Tyto přípravné kroky vedou k tomu, že si dovolenou užijete plnými doušky a nestane se noční můrou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články