Menu
Úvod  › 

Jak se rychle a snadno sbalit do letadla

Dobře sbalené zavazadlo nám dokáže ušetřit nemalé množství financí, obzvlášť v případě, že cestujeme nízkonákladovou leteckou společností. Přestože většina nechce moc doplácet, potřebuje sbalit různé potřebné věci do příručního zavazadla zdarma, proto je dobré držet se několika zásad. Při takovém balení se neobejdeme bez kompromisů.

Hlavní zavazadlo je vhodné zvolit ve velikosti, aby se vešlo do limitu kabinového zavazadla. Co letecká společnost, to jiné podmínky. Nicméně pro většinu platí zavazadlo 50 x 40 x 20 cm, tedy zavazadlo do 40 litrů.

Zdroj:Balení do letadla

Výhody kabinového zavazadla

Zvolením malého zavazadla ušetříme nejen na poplatcích, ale i čas za odbavení na letišti. Kabinové zavazadlo je tak ideálním způsobem, jak vyřadit nepotřebné věci a snížit výslednou váhu. Zbytečnosti se do takového zavazadla určitě nevejdou.

Nevýhody kabinového zavazadla

Zapomeňte na pět párů bot, čtvery šaty, oblek a další oblečení, které byste pravděpodobně využili, ale zbytečně za ně platili. Je potřeba uvážit i důvod cestování. Jsou-li hezké oděvy i obuv nezbytností, pak nezbývá než si připlatit za kufr. Pokud se však bez nich obejdeme, pak je lépe víkend či týden přežít s nejnutnějším.

Jak se sbalit účelně do letadla?

  • Místo kufru je lepší turistický batoh, je tvárnější
  • Věci vybíráme podle aktuálního počasí místa pobytu
  • V případě nutností si můžeme na sebe obléci několik vrstev oblečení, tím ušetříme místo v batohu
  • Vybíráme opravdu jen nezbytně nutné věci, vše ostatní lze koupit pak na místě
  • Co se kosmetiky týče, buď ji koupíme po příletu na místě, nebo vezmeme miniaturní balení
  • Důležitý je i způsob ukládání věcí - nejlepší je oblečení rolovat a ukládat těsně vedle sebe
  • Doklady a jiné důležité věci sbalíme úplně naposled, abychom je měli po ruce - vhodné jsou kapsy na zavazadlu, které jsou opatřeny zipem

 

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články