Menu
Úvod  › 

Návštěva exotických zemí ? na co si dát pozor

Pokud se chystáte cestovat do některé z exotických zemí, nečekejte jen výhody typu krásná písečná pláž, poznání nových přátel a kultury či nejrozmanitější druhy zvířat a rostlin. Cestování do exotických zemí s sebou přináší také rizika typu nebezpečného hmyzu přenášející nebezpečné nemoci, neočekávané oloupení zloději (zejména v davech a u nejznámějších památek) a exotická havěť.

Očkování

Když už jsme zmínili hmyz přenášející nebezpečné nemoci, musíme se také zmínit o očkování proti těmto nemocem. Ať už cestujete do jakékoli země, vždy si s dostatečným předstihem (a to klidně až jednoho roku předem) zjistěte, jaké vakcíny budete potřebovat. Očkování je totiž nedílnou součástí dovolené do exotiky. Nejznámější nemocí, kterou můžete takto dostat je malárie. Dále pak žlutá zimnice a horečka dengue.

Jídlo a pití

Také z tamějšího jídla a pití můžete získat nějakou nemoc, například hepatitidu A. Jezte proto jen balené jídlo a pití (pozor na jejich podomácky balené pití), v restauracích se vyhýbejte přidáním ledu do nápoje.  I zubní kartáček si oplachujte balenou vodou. A zde více než doma - myjte si ruce.

V rámci špatných hygienických podmínek se můžete nakazit také chorobami od jiných lidí, jako je hepatitida B, AIDS či ebola.

Pozor také na koupání ve vodě s mikroorganismy.

Zvířata

Pokud pomineme hmyz přenášející nemoci, nebezpečí hrozí také od jiných exotických zvířat. Mohou nás nebezpečně zranit či na nás dokonce přenést vzteklinu. Takovými zvířaty mohou být například:

 

  • Vlci a divocí psi - někteří mohou být nakaženi nejrůznějšími chorobami, proto je lepší se jim vyhnout.

 

 

  • Tygři, lvi a jiné kočkovité šelmy - je nutné jmenovat riziko, pokud se setkáte s tygrem? Nemusíte se ale bát, tato zvířata se vyhýbají lidem, bát se jich můžete na procházce v džungli.

 

 

  • Krokodýli - nepřibližujte se k tamním řekám, krokodýla v nich si můžete všimnout až na poslední chvíli!

 

 

  • Opice - i když se můžou zdát roztomilé, jsou velmi nebezpečné! Ať už mluvíme o jejich fyzickém napadení či přenášení nemocí.

 

 

  • Hadi - pozor na jedovatá uštknutí!

 

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články