Menu
Úvod  › 

Tipy, jak překonat lenost

Lenora občas přepadne úplně každého. Říkáme si, že zítra se už na to opravdu vrhneme, ale ráno hledáme 100 a jednu výmluvu, proč něco opět neudělat. Někdo má dokonce problém vstát i z postele a jít se převléci a vyčistit zuby. Prostě tu a tam se stává, že se člověku vůbec nic nechce. Jenže na konci dne nic hotovo, svědomí kouše a nakonec si uvědomíme, že to za nás stejně nikdo jiný neudělá. Přinášíme vám tipy, jak se pokusit překonat svou lenost.

Motivujte se

Motivace je klíčem k úspěchu a naprostým základem každé dobře odvedené práce. Nic nedokáže člověka rozladit více, než ztráta motivace. Pokud se toto stane i vám, je nutné si připomenout výsledek, soustředit se na cíl a stanovit si priority.

Hrůza z lenosti

Odpočívejte

Dejte si pozor, ať si nepopletete únavu s leností. Jsou to totiž dvě rozdílné věci. Pokud se do určitého úkolu nepustíte proto, že cítíte únavu, není to totéž, co klasická lenost. Proto nezapomínejte odpočívat a naučte se rozlišovat únavu (úbytek energie) a lenost. Za únavu se rozhodně netrestejte.

Nenechte se rozptýlit

Místo, kde budete daný úkol vykonávat, by mělo být bez rušivých elementů. Aby vás nic a nikdo nemohl odvádět od soustředění se na cíl.

Aktivní životní styl

Lidé s aktivním životním stylem nebývají líní. Lenost se většinou týká pasivních jedinců. Já jím říkám chodící mrtvolky. Nemají koníčky, zájmy, pouze ty pasivní. Sedí na kávičce a pomlouvají, lelkují, nemají žádné plány a cíle. Pokud je to i váš případ, pak se zamyslete nad svým životním stylem a změňte ho. Aktivní člověk nemá čas na nudu a lenost. A když se dostaví, umí si s ní poradit.

Zacvičte si

To zní asi divně, co? Ale pravdou je, že to zabírá. Pokud se vám nebude jít chtít udělat něco, co je důležité, začněte dělat kliky, dřepy, výskoky, sklapovačky a jiná cvičení. Garantuji vám, že do 15 minut změníte názor. A pokud ho nezměníte a stále se vám nebude chtít jít splnit svůj úkol, pak to není lenost. Může to být strach ze selhání nebo jiné důvody, proč danou věc stále odkládáte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články