Menu
Úvod  › 

Proč se zaměřit na nákup originálních tonerů?

Došla vám náplň ve vaší laserové tiskárně? Říká se jí toner a je pochopitelné, že ji budete muset co nejdříve vyměnit. Dnes na trhu najdete jak varianty, označované jako neoriginální, tak i druhou skupinu, do které jako příklad zařaďme třeba originální tonery Xerox. Společně se podíváme na to, proč kupovat právě je. Prvním důvodem je rozhodně stoprocentní kompatibilita s vaší tiskárnou. Jelikož je vyrábí přímo firma, která vyrábí i vaši tiskárnu, nemusíte se obávat čehokoliv špatného a nežádoucího.

Dokonalá kvalita tisku

Druhý důvod je také velmi důležitý, jelikož se dotýká kvality tisku. Neoriginální náplně od různých pochybných výrobců mohou mít v tomto směru nemalé problémy. Když ale koupíte například kvalitní tonery Epson, máte jistotu, že tisk bude ve všech ohledech dokonalý. Ideální třeba ve chvíli, kdy nechcete tisknout jenom obyčejné dokumenty, jelikož je oceníte ve chvíli, kdy chcete například tisknout fotografie, nebo obrázky jako takové. Zde samozřejmě dodejme, že kvalita tisku se odvíjí i od několika dalších věcí. Sem se řadí:

  • typ tiskárny,
  • nastavení tiskárny,
  • použitý papír.

Nemusí být drahé

Zdroj:Originální tonery

Mnoho lidí tvrdí, že originální tonery jsou skutečně velmi drahé. To ale není zase až tak úplně pravda. Podívejte se třeba na levné tonery Brother. Sice mohou být dražší než u těch neoriginálních, ale když k tomu přidáte jistotu kvality, není rozdíl zase až tak velký. Navíc nemusí být problémem nakupovat ve větším objemu a cenu snížit, stejně jako si lze zakoupit různé multipacky, díky kterým cena také celkem zajímavě klesá.

Pro většinu tiskáren

Na závěr dodejme, že důvodem pro originální tonery je také to, že máte jistotu dostupnosti i pro vaši tiskárnu. A to i v případě, že se jedná o zcela nový model, tak i v případě, kdy už se jedná spíše o starší kousek, který málokdo používá, ale přesto je v kancelářích i domovech přítomná.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články