Menu
Úvod  › 

Ušetřete na tisku. Jak?

Tisknete doma nebo v kanceláři větší množství různých dokumentů? Pokud ano, je celkem jasné, že v danou chvíli už je dobré řešit, kolik takový tisk vlastně stojí. Logicky by mělo být vaším cílem ušetřit. Jak na to? Poradíme vám několik možností.

Kupujte nejlevnější náplně

Právě koupě náplně do tiskárny je první možností, jak ušetřit celkem výrazně. I když se rozhodnete pořídit originální tonery Epson, nekupujte je v prvním obchodě, na který narazíte. Porovnejte si ceny konkrétního typu a nakupte tam, kde bude nejvýhodnější. Ceny se mohou v závislosti na konkrétním obchodě lišit třeba i o stokoruny, a tak je dobré nakoupit tam, kde se cena drží takzvaně při zemi.

Zdroj:Tisk

Nastavte svou tiskárnu

Vliv na cenu tisku má i vaše tiskárna. A to v souvislosti se svým nastavením. Podle něho totiž bere určité množství inkoustu v případě inkoustového tisku, nebo tonerového prášku v případě laserového tisku. Moderní tiskárny umožní vybrat ze tří variant, které jsou obvykle označovány takto:

  • Nejlepší
  • Normální
  • Koncept

Jaké je to správné nastavení, pokud vám jde o úsporu peněz při tisku? Samozřejmě to poslední. I když se může podepsat i na kvalitě, je třeba říci, že u běžných a obyčejných dokumentů výraznou změnu pozorovat nebudete. Jestli tisknete faktury, seminární práce do školy, nebo jiné běžné dokumenty, tohoto nastavení se nebojte.

Hleďte na kapacitu náplně

Je dobré vědět, že náplně do tiskáren mohou být v různých kapacitách. Pokud tisknete více, a chcete ušetřit, je dobré volit kapacity vyšší. Příkladem mohou být kompatibilní tonery Brother, které lze pořídit v různých variantách. Vy vyberte tu největší. Takovou, se kterou vytisknete nejvíce stránek. Pamatujte na to, že při koupi náplně neplatíte jenom za její obsah. Platíte i za samotný obal. Proto je vhodné, aby se jeho cena rozložila do více vytisknutých stránek. I takto se dá šetřit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články