Menu
Úvod  › 

Jak rozchodit tlačící boty?

Pořídili jste si nové boty, ale kradou vám radost, protože tlačí a způsobují puchýře? V prodejně se necháme zlákat vzhledem, cenou a při zkoušení za tak krátkou dobu mnohdy úplně neodhadneme, zda se počátky chození v nové obuvi neobejde bez potíží. Mít po ruce vždy náplast na puchýře není zrovna nejšťastnější řešení. Přinášíme vám tipy, jak tlačící obuv co nejdříve rozchodit.

Jak na to?

S nošením začněte pozvolna

Většina lidí má nutkání nazout nové boty a vyrazit. Zkuste však tomuto pokušení odolat, nožky vám za to poděkují. Noste obuv zpočátku jen chvíli. Když půjdete se smetím, na nákup, po doma. Ideálně v hrubých ponožkách, aby se obuv roztáhla.

Boty

Pomůže vám lžička

Najděte místo, které vaší noze v botě způsobuje největší utrpení. Toto místo třete zadní stranou lžíce, pomůže to zjemnit tvrdou kůži uvnitř obuvi a nebude to tak tlačit a dřít.

Nahřejte obuv fénem

Opět si nazujte hrubé ponožky a obujte tlačící boty. Fénem pak ohřívejte především místa, kde boty tlačí. Pak ještě v botě chvíli vydržte chodit. Nohu z boty nevytahujte, dokud teplo nepřestane působit.

Skrčené noviny

Pokrčte noviny a udělejte z nich kuličku, kterou lehce namočíte (ne však moc, aby se obuv neponičila). Noviny nacpěte do bot a nechte působit přes noc.

Napínáky obuvi a sprej

Příliš nepomohou u obuvi na podpatku, ale botasky, polobotky, baleríny tím zaručeně roztáhnete. Napínáky jsou k dostání kovové nebo dřevěné. Koupit se dají i se speciálním sprejem, který pomáhá obuv změkčit a povolit. Během noci pak napínáky necháte vykonat svou službu.

Opravny obuvi

Zkuste se zeptat v opravně obuvi, zda nabízejí tuto službu: roztáhnutí nové obuvi. Některé opravny to nabízejí a většinou provedení trvá okolo tří dnů. Tudíž si na novou parádu ještě chvíli počkáte, ale vaše nohy vám za to jistě poděkují.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články